UNDER 17/M GOLD  -  UNDER 17/M SILVER  -  UNDER 15/M GOLD  -  UNDER 15/M SILVER  -  UNDER 14/M GOLD  -  UNDER 14/M SILVER  -  UNDER 13/M GOLD  -  UNDER 13/M SILVER  -  ESORDIENTI GOLD  -  ESORDIENTI SILVER  -  AQUILOTTI |
|||||||
BROCHURE UFFICIALE  -  REGOLAMENTO TORNEO  -  PROGRAMMA PER SQUADRA  -  PROGRAMMA PER PALESTRA |
UNDER 17/M GOLD | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE A | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Social Osa Basket Milano | 2 | 1 | 0 | 0 | 71 | 56 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | ASD Benedetto 1964 Cento | 2 | 1 | 0 | 0 | 71 | 59 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Sutor Basket Montegranaro | 0 | 0 | 1 | 0 | 59 | 71 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Fulgor Omegna | 0 | 0 | 1 | 0 | 56 | 71 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE B | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Francesco Francia Pallacanestro | 2 | 1 | 0 | 0 | 79 | 53 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Basket Longo Pagano Cassino | 2 | 1 | 0 | 0 | 80 | 64 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Unione Basket Collinare | 0 | 0 | 1 | 0 | 64 | 80 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | APL Lissone | 0 | 0 | 1 | 0 | 53 | 79 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE C | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Scuola Basket Diego Bologna La Spezia | 2 | 1 | 0 | 0 | 95 | 33 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Insegnare Basket Rimini | 2 | 1 | 0 | 0 | 61 | 53 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Basket Seregno | 0 | 0 | 1 | 0 | 53 | 61 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Virtus Matera | 0 | 0 | 1 | 0 | 33 | 95 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
UNDER 17/M SILVER | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE A | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Basket Seregno | 2 | 1 | 0 | 0 | 99 | 54 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | TNA San Mauro Basket | 2 | 1 | 0 | 0 | 61 | 45 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Academy Terracina Basketball | 0 | 0 | 1 | 0 | 45 | 61 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Raggisolaris Faenza | 0 | 0 | 1 | 0 | 54 | 99 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE B | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mens Sana Mesagne | 2 | 1 | 0 | 0 | 58 | 40 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Rinascita Basket Rimini | 2 | 1 | 0 | 0 | 62 | 52 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Pallacanestro Recanati | 0 | 0 | 1 | 0 | 52 | 62 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Unione Basket Collinare | 0 | 0 | 1 | 0 | 40 | 58 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE C | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Pol. Stella | 2 | 1 | 0 | 0 | 105 | 36 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Milano 3 Basket | 2 | 1 | 0 | 0 | 69 | 34 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Red Basket Ovada | 0 | 0 | 1 | 0 | 34 | 69 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Scuola Basket Ferrara | 0 | 0 | 1 | 0 | 36 | 105 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
UNDER 15/M GOLD | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE A | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | TNA San Mauro Basket | 2 | 1 | 0 | 0 | 92 | 68 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Benaquista Assicurazioni Latina Basket | 2 | 1 | 0 | 0 | 69 | 63 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Milano 3 Basket | 0 | 0 | 1 | 0 | 63 | 69 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | ASD Benedetto 1964 Cento | 0 | 0 | 1 | 0 | 68 | 92 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Blu Orobica Bergamo | 2 | 1 | 0 | 0 | 105 | 76 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Social Osa Basket Milano | 2 | 1 | 0 | 0 | 68 | 54 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Unione Basket Collinare | 0 | 0 | 1 | 0 | 54 | 68 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Fortitudo Basket Francavilla | 0 | 0 | 1 | 0 | 76 | 105 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE C | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Insegnare Basket Rimini | 2 | 1 | 0 | 0 | 72 | 40 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Gammabasket Segrate | 2 | 1 | 0 | 0 | 57 | 49 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Fulgor Omegna | 0 | 0 | 1 | 0 | 49 | 57 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Basket Seregno | 0 | 0 | 1 | 0 | 40 | 72 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE D | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Carpegna Prosciutto Papalini Pesaro | 2 | 1 | 0 | 0 | 117 | 41 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Allianz Derthona Basket Tortona | 2 | 1 | 0 | 0 | 93 | 66 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | APL Lissone | 0 | 0 | 1 | 0 | 66 | 93 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Reale Mutua Basket Torino | 0 | 0 | 1 | 0 | 41 | 117 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
UNDER 15/M SILVER | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE A | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Basket Canaletto La Spezia Giallo | 2 | 1 | 0 | 0 | 103 | 30 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Scuola Basket Ferrara | 2 | 1 | 0 | 0 | 83 | 47 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Raggisolaris Faenza | 0 | 0 | 1 | 0 | 47 | 83 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | TNA San Mauro Basket | 0 | 0 | 1 | 0 | 30 | 103 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE B | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sportlandia Tradate | 2 | 1 | 0 | 0 | 81 | 31 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ranabo Basket Bordighera | 2 | 1 | 0 | 0 | 62 | 59 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | BSL San Lazzaro | 0 | 0 | 1 | 0 | 59 | 62 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Fortitudo Basket Gravina | 0 | 0 | 1 | 0 | 31 | 81 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE C | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Angels Santarcangelo | 2 | 1 | 0 | 0 | 71 | 14 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Gammabasket Segrate | 2 | 1 | 0 | 0 | 45 | 37 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Azzurra Lanciano | 0 | 0 | 1 | 0 | 37 | 45 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Basket Canaletto La Spezia Rosso | 0 | 0 | 1 | 0 | 14 | 71 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
UNDER 14/M GOLD | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE A | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Energy Basket Portogruaro | 2 | 1 | 0 | 0 | 76 | 55 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Basket Calcinaia | 2 | 1 | 0 | 0 | 85 | 69 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Milano 3 Basket | 0 | 0 | 1 | 0 | 69 | 85 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sporting Basket Club P. S.Elpidio | 0 | 0 | 1 | 0 | 55 | 76 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | TNA San Mauro Basket | 2 | 1 | 0 | 0 | 81 | 47 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Blu Orobica Bergamo | 2 | 1 | 0 | 0 | 76 | 45 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Vigor Basket Conegliano | 0 | 0 | 1 | 0 | 45 | 76 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sutor Basket Montegranaro | 0 | 0 | 1 | 0 | 47 | 81 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE C | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Vis 2008 Ferrara | 2 | 1 | 0 | 0 | 37 | 31 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Basket Seregno | 2 | 1 | 0 | 0 | 63 | 61 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Social Osa Basket Milano | 0 | 0 | 1 | 0 | 61 | 63 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Basket Jolly Reggio Emilia | 0 | 0 | 1 | 0 | 31 | 37 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE D | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | APL Lissone | 2 | 1 | 0 | 0 | 68 | 42 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Reale Mutua Basket Torino | 2 | 1 | 0 | 0 | 83 | 54 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Benaquista Assicurazioni Latina Basket | 0 | 0 | 1 | 0 | 54 | 83 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Gammabasket Segrate | 0 | 0 | 1 | 0 | 42 | 68 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
UNDER 14/M SILVER | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE A | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Red Basket Ovada | 2 | 1 | 0 | 0 | 99 | 51 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Basket Cordovado | 2 | 1 | 0 | 0 | 72 | 49 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Villanova Basket Tigers | 0 | 0 | 1 | 0 | 49 | 72 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Collegno Basket | 0 | 0 | 1 | 0 | 51 | 99 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Rinascita Basket Rimini | 2 | 1 | 0 | 0 | 123 | 14 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Unione Basket Collinare | 2 | 1 | 0 | 0 | 54 | 25 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Basket Parco di Veio | 0 | 0 | 1 | 0 | 25 | 54 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Energy Basket Portogruaro | 0 | 0 | 1 | 0 | 14 | 123 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE C | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Basket Canaletto La Spezia | 2 | 1 | 0 | 0 | 79 | 28 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Cestistica Academy San Severo | 2 | 1 | 0 | 0 | 49 | 31 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Raggisolaris Faenza | 0 | 0 | 1 | 0 | 31 | 49 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Pallacanestro Moncalieri | 0 | 0 | 1 | 0 | 28 | 79 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE D | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Scuola Basket Ferrara | 2 | 1 | 0 | 0 | 71 | 44 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Basket Eridania | 2 | 1 | 0 | 0 | 64 | 44 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Social Osa Basket Milano | 0 | 0 | 1 | 0 | 44 | 64 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | CAB Stamura Ancona | 0 | 0 | 1 | 0 | 44 | 71 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
UNDER 13/M GOLD | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE A | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Compagnia Albero Ravenna | 4 | 2 | 0 | 0 | 134 | 109 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Milano 3 Basket | 2 | 1 | 0 | 0 | 54 | 42 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | TNA San Mauro Basket | 0 | 0 | 1 | 0 | 63 | 68 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Basket Eridania | 0 | 0 | 1 | 0 | 42 | 54 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Virtus Matera | 0 | 0 | 1 | 0 | 46 | 66 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Basket Jolly Reggio Emilia | 2 | 1 | 0 | 0 | 82 | 33 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Basket Seregno | 2 | 1 | 0 | 0 | 92 | 58 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Fulgor Omegna | 2 | 1 | 0 | 0 | 82 | 76 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Pallacanestro Moncalieri | 0 | 0 | 1 | 0 | 58 | 92 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | ASD Benedetto 1964 Cento | 0 | 0 | 2 | 0 | 109 | 164 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
UNDER 13/M SILVER | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE A | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Rinascita Basket Rimini | 4 | 2 | 0 | 0 | 212 | 62 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Basket Canaletto La Spezia | 2 | 1 | 0 | 0 | 71 | 31 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | BNBA Route 64 | 0 | 0 | 1 | 0 | 31 | 71 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | TNA San Mauro Basket | 0 | 0 | 1 | 0 | 41 | 120 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Basket Parco di Veio | 0 | 0 | 1 | 0 | 21 | 92 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sutor Basket Montegranaro | 2 | 1 | 0 | 0 | 56 | 39 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Virtus Matera | 2 | 1 | 0 | 0 | 64 | 59 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Junior Basket Ravenna | 2 | 1 | 1 | 0 | 122 | 122 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Magik Basket Parma | 0 | 0 | 1 | 0 | 58 | 63 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | APL Lissone | 0 | 0 | 1 | 0 | 39 | 56 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ESORDIENTI GOLD | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE A | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Rinascita Basket Rimini | 2 | 1 | 0 | 0 | 57 | 34 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Social Osa Basket Milano | 2 | 1 | 0 | 0 | 39 | 33 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | TNA San Mauro Basket | 0 | 0 | 1 | 0 | 33 | 39 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Magik Basket Parma | 0 | 0 | 1 | 0 | 34 | 57 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE B | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Basket Seregno | 2 | 1 | 0 | 0 | 103 | 12 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Polisportiva San Mamolo Bologna | 2 | 1 | 0 | 0 | 41 | 33 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | CAB Stamura Ancona | 0 | 0 | 1 | 0 | 33 | 41 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Virtus Matera | 0 | 0 | 1 | 0 | 12 | 103 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE C | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Cesena Basket 2005 | 4 | 2 | 0 | 0 | 158 | 34 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Virtus Siena | 2 | 1 | 0 | 0 | 102 | 9 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Basket Costa Lecco | 0 | 0 | 1 | 0 | 22 | 49 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sutor Basket Montegranaro | 0 | 0 | 2 | 0 | 21 | 211 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ESORDIENTI SILVER | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE A | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Basket Dipo Vimercate | 2 | 1 | 0 | 0 | 67 | 18 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Bulldogs Calenzano | 2 | 1 | 0 | 0 | 52 | 26 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Basket Parco di Veio | 0 | 0 | 1 | 0 | 26 | 52 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Rosta Basket To | 0 | 0 | 1 | 0 | 18 | 67 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Cestistica Argenta | 2 | 1 | 0 | 0 | 83 | 14 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | ASD Pallacanestro Codroipese | 2 | 1 | 0 | 0 | 50 | 22 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Basket Costa Lecco | 0 | 0 | 1 | 0 | 22 | 50 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Magik Basket Parma | 0 | 0 | 1 | 0 | 14 | 83 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
AQUILOTTI | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE A | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | TNA San Mauro Basket | 2 | 1 | 0 | 0 | 60 | 32 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Virtus Siena | 2 | 1 | 0 | 0 | 38 | 34 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Internatrional Imola | 0 | 0 | 1 | 0 | 34 | 38 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sporting Basket Club P. S.Elpidio | 0 | 0 | 1 | 0 | 32 | 60 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE B | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Basket Jolly Reggio Emilia | 2 | 1 | 0 | 0 | 72 | 12 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Insegnare Basket Rimini | 2 | 1 | 0 | 0 | 54 | 23 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Basket Parco di Veio | 0 | 0 | 1 | 0 | 23 | 54 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Rosta Basket To | 0 | 0 | 1 | 0 | 12 | 72 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GIRONE C | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SQUADRA | PTI | V | P | N | FATTI | SUBITI | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Basket Roma Team Up | 2 | 1 | 0 | 0 | 59 | 13 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Torino Teen Basket | 2 | 1 | 0 | 0 | 47 | 12 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Libertas Gonars | 0 | 0 | 1 | 0 | 12 | 47 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Basket Costa Lecco | 0 | 0 | 1 | 0 | 13 | 59 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
PROGRAMMA COMPLETO PER PALESTRA | ||||||
Bellaria - Pallone Stadio - Via Rossini | ||||||
26/04/2024 | ||||||
9:00 |
Sutor Basket Montegranaro Social Osa Basket Milano |
UNDER 17/M GOLD GIRONE A |
||||
11:00 |
Sutor Basket Montegranaro Blu Orobica Bergamo |
UNDER 14/M GOLD GIRONE B |
||||
Coriano - PalaSIC - Via Piane 100 | ||||||
25/04/2024 | ||||||
15:00 | 41-117 |
Reale Mutua Basket Torino Carpegna Prosciutto Papalini Pesaro |
UNDER 15/M GOLD GIRONE D |
|||
17:00 | 83-54 |
Reale Mutua Basket Torino Benaquista Assicurazioni Latina Basket |
UNDER 14/M GOLD GIRONE D |
|||
19:00 | 69-63 |
Benaquista Assicurazioni Latina Basket Milano 3 Basket |
UNDER 15/M GOLD GIRONE A |
|||
26/04/2024 | ||||||
9:00 |
Mens Sana Mesagne Rinascita Basket Rimini |
UNDER 17/M SILVER GIRONE B |
||||
11:00 |
Scuola Basket Diego Bologna La Spezia Basket Seregno |
UNDER 17/M GOLD GIRONE C |
||||
14:30 |
Raggisolaris Faenza Basket Canaletto La Spezia Giallo |
UNDER 15/M SILVER GIRONE A |
||||
16:30 |
Red Basket Ovada Basket Cordovado |
UNDER 14/M SILVER GIRONE A |
||||
18:30 |
Basket Canaletto La Spezia TNA San Mauro Basket |
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
||||
27/04/2024 | ||||||
9:00 |
Basket Canaletto La Spezia Rosso Gammabasket Segrate |
UNDER 15/M SILVER GIRONE C |
||||
10:45 |
Basket Canaletto La Spezia Raggisolaris Faenza |
UNDER 14/M SILVER GIRONE C |
||||
14:30 |
1^ PRIMA 1^ SECONDA |
UNDER 17/M SILVER SEMIFINALI 1^-4^ POSTO |
||||
16:30 |
1^ PRIMA 1^ SECONDA |
UNDER 15/M SILVER SEMIFINALI 1^-4^ POSTO |
||||
18:30 |
3^ GIRONE A 3^ GIRONE C |
UNDER 14/M SILVER SEMIFINALI 9^-12^ POSTO |
||||
28/04/2024 | ||||||
8:30 |
3^ GIRONE A 3^ GIRONE B |
UNDER 13/M GOLD FINALE 5^-6^ POSTO |
||||
10:15 |
2^ GIRONE A 2^ GIRONE B |
UNDER 13/M GOLD FINALE 3^-4^ POSTO |
||||
12:00 |
1^ GIRONE A 1^ GIRONE B |
UNDER 13/M GOLD FINALE 1^-2^ POSTO |
||||
Corpolo' - Scuola Elementare Corpolo' - Via Gradizza 32 | ||||||
25/04/2024 | ||||||
17:00 | 47-83 |
Raggisolaris Faenza Scuola Basket Ferrara |
UNDER 15/M SILVER GIRONE A |
|||
26/04/2024 | ||||||
9:00 |
Basket Calcinaia Sporting Basket Club P. S.Elpidio |
UNDER 14/M GOLD GIRONE A |
||||
11:00 |
Social Osa Basket Milano Magik Basket Parma |
ESORDIENTI GOLD GIRONE A |
||||
14:30 |
Basket Roma Team Up Torino Teen Basket |
AQUILOTTI GIRONE C |
||||
16:30 |
Basket Parco di Veio Basket Dipo Vimercate |
ESORDIENTI SILVER GIRONE A |
||||
27/04/2024 | ||||||
9:00 |
TNA San Mauro Basket Raggisolaris Faenza |
UNDER 15/M SILVER GIRONE A |
||||
10:45 |
Collegno Basket Basket Cordovado |
UNDER 14/M SILVER GIRONE A |
||||
14:30 |
4^ GIRONE A 4^ GIRONE C |
UNDER 14/M GOLD SEMIFINALI 13^-16^ POSTO |
||||
16:30 |
Basket Seregno ASD Benedetto 1964 Cento |
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
||||
18:30 |
Sutor Basket Montegranaro Junior Basket Ravenna |
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
||||
28/04/2024 | ||||||
8:30 |
PERDENTE PERDENTE |
AQUILOTTI FINALE 11^-12^ POSTO |
||||
10:15 |
VINCENTE VINCENTE |
AQUILOTTI FINALE 9^-10^ POSTO |
||||
12:00 |
PERDENTE PERDENTE |
AQUILOTTI FINALE 7^-8^ POSTO |
||||
Miramare - Di Duccio - Via Parigi | ||||||
25/04/2024 | ||||||
15:00 | 81-47 |
TNA San Mauro Basket Sutor Basket Montegranaro |
UNDER 14/M GOLD GIRONE B |
|||
17:00 | 103-30 |
Basket Canaletto La Spezia Giallo TNA San Mauro Basket |
UNDER 15/M SILVER GIRONE A |
|||
19:00 | 54-68 |
Unione Basket Collinare Social Osa Basket Milano |
UNDER 15/M GOLD GIRONE B |
|||
21:00 | 31-81 |
Fortitudo Basket Gravina Sportlandia Tradate |
UNDER 15/M SILVER GIRONE B |
|||
26/04/2024 | ||||||
9:00 |
Unione Basket Collinare APL Lissone |
UNDER 17/M GOLD GIRONE B |
||||
11:00 |
Fortitudo Basket Francavilla Unione Basket Collinare |
UNDER 15/M GOLD GIRONE B |
||||
14:30 |
Basket Canaletto La Spezia Cestistica Academy San Severo |
UNDER 14/M SILVER GIRONE C |
||||
16:30 |
Blu Orobica Bergamo TNA San Mauro Basket |
UNDER 14/M GOLD GIRONE B |
||||
18:30 |
Vigor Basket Conegliano Sutor Basket Montegranaro |
UNDER 14/M GOLD GIRONE B |
||||
27/04/2024 | ||||||
9:00 |
TNA San Mauro Basket Milano 3 Basket |
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
||||
10:45 |
Basket Jolly Reggio Emilia Basket Seregno |
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
||||
12:45 |
3^ TERZA 3^ QUARTA |
UNDER 17/M SILVER SEMIFINALI 9^-12^ POSTO |
||||
14:30 |
2^ GIRONE B 2^ GIRONE D |
UNDER 14/M GOLD SEMIFINALI 5^-8^ POSTO |
||||
16:30 |
3^ TERZA 3^ QUARTA |
UNDER 17/M GOLD SEMIFINALI 9^-12^ POSTO |
||||
18:30 |
4^ GIRONE B 4^ GIRONE D |
UNDER 14/M SILVER SEMIFINALI 13^-16^ POSTO |
||||
28/04/2024 | ||||||
8:30 |
VINCENTE 2^ GIRONE A-2^ GIRONE C VINCENTE 2^ GIRONE B-2^ GIRONE D |
UNDER 14/M SILVER FINALE 5^-6^ POSTO |
||||
10:15 |
PERDENTE 1^ GIRONE A-1^ GIRONE C PERDENTE 1^ GIRONE B-1^ GIRONE D |
UNDER 14/M SILVER FINALE 3^-4^ POSTO |
||||
12:00 |
VINCENTE 1^ GIRONE A-1^ GIRONE C VINCENTE 1^ GIRONE B-1^ GIRONE D |
UNDER 14/M SILVER FINALE 1^-2^ POSTO |
||||
Miramare - Pala Lombardini - Via Parigi | ||||||
25/04/2024 | ||||||
15:00 | 83-14 |
Cestistica Argenta Magik Basket Parma |
ESORDIENTI SILVER GIRONE B |
|||
17:00 | 12-103 |
Virtus Matera Basket Seregno |
ESORDIENTI GOLD GIRONE B |
|||
19:00 | 32-60 |
Sporting Basket Club P. S.Elpidio TNA San Mauro Basket |
AQUILOTTI GIRONE A |
|||
26/04/2024 | ||||||
9:00 |
Basket Eridania TNA San Mauro Basket |
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
||||
11:00 |
Gammabasket Segrate Basket Seregno |
UNDER 15/M GOLD GIRONE C |
||||
14:30 |
Basket Seregno CAB Stamura Ancona |
ESORDIENTI GOLD GIRONE B |
||||
18:30 |
ASD Pallacanestro Codroipese Cestistica Argenta |
ESORDIENTI SILVER GIRONE B |
||||
27/04/2024 | ||||||
9:00 |
Basket Parco di Veio Rosta Basket To |
ESORDIENTI SILVER GIRONE A |
||||
10:45 |
Basket Costa Lecco Cestistica Argenta |
ESORDIENTI SILVER GIRONE B |
||||
14:30 |
3^ GIRONE A 3^ GIRONE C |
UNDER 14/M GOLD SEMIFINALI 9^-12^ POSTO |
||||
16:30 |
3^ GIRONE B 4^ GIRONE A |
ESORDIENTI SILVER SEMIFINALI 5^-8^ POSTO |
||||
18:30 |
Virtus Matera Magik Basket Parma |
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
||||
28/04/2024 | ||||||
8:30 |
PERDENTE PERDENTE |
ESORDIENTI GOLD FINALE 11^-12^ POSTO |
||||
10:15 |
VINCENTE VINCENTE |
ESORDIENTI GOLD FINALE 9^-10^ POSTO |
||||
12:00 |
PERDENTE PERDENTE |
ESORDIENTI GOLD FINALE 7^-8^ POSTO |
||||
Riccione - Scuole Brandi - P.zza IV Novembre | ||||||
25/04/2024 | ||||||
17:00 | 31-49 |
Raggisolaris Faenza Cestistica Academy San Severo |
UNDER 14/M SILVER GIRONE C |
|||
19:00 | 37-31 |
Vis 2008 Ferrara Basket Jolly Reggio Emilia |
UNDER 14/M GOLD GIRONE C |
|||
26/04/2024 | ||||||
16:30 |
BSL San Lazzaro Fortitudo Basket Gravina |
UNDER 15/M SILVER GIRONE B |
||||
18:30 |
Basket Seregno Vis 2008 Ferrara |
UNDER 14/M GOLD GIRONE C |
||||
27/04/2024 | ||||||
14:30 |
Milano 3 Basket Compagnia Albero Ravenna |
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
||||
16:30 |
2^ GIRONE B 2^ GIRONE D |
UNDER 14/M SILVER SEMIFINALI 5^-8^ POSTO |
||||
18:30 |
3^ TERZA 3^ QUARTA |
ESORDIENTI GOLD SEMIFINALI 9^-12^ POSTO |
||||
28/04/2024 | ||||||
8:30 |
PERDENTE 3^ GIRONE A-3^ GIRONE C PERDENTE 3^ GIRONE B-3^ GIRONE D |
UNDER 14/M SILVER FINALE 11^-12^ POSTO |
||||
10:15 |
VINCENTE 3^ GIRONE A-3^ GIRONE C VINCENTE 3^ GIRONE B-3^ GIRONE D |
UNDER 14/M SILVER FINALE 9^-10^ POSTO |
||||
12:00 |
PERDENTE 2^ GIRONE A-2^ GIRONE C PERDENTE 2^ GIRONE B-2^ GIRONE D |
UNDER 14/M SILVER FINALE 7^-8^ POSTO |
||||
Rimini - Belluzzi Campo A - Via Colonna 10 | ||||||
25/04/2024 | ||||||
15:00 | 21-92 |
Basket Parco di Veio Rinascita Basket Rimini |
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
|||
17:00 | 52-26 |
Bulldogs Calenzano Basket Parco di Veio |
ESORDIENTI SILVER GIRONE A |
|||
19:00 | 13-59 |
Basket Costa Lecco Basket Roma Team Up |
AQUILOTTI GIRONE C |
|||
26/04/2024 | ||||||
9:00 |
Social Osa Basket Milano Vis 2008 Ferrara |
UNDER 14/M GOLD GIRONE C |
||||
14:30 |
Insegnare Basket Rimini Rosta Basket To |
AQUILOTTI GIRONE B |
||||
16:30 |
Sutor Basket Montegranaro Virtus Matera |
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
||||
18:30 |
Virtus Matera Polisportiva San Mamolo Bologna |
ESORDIENTI GOLD GIRONE B |
||||
27/04/2024 | ||||||
9:00 |
Basket Seregno Polisportiva San Mamolo Bologna |
ESORDIENTI GOLD GIRONE B |
||||
10:45 |
Villanova Basket Tigers Red Basket Ovada |
UNDER 14/M SILVER GIRONE A |
||||
14:30 |
TNA San Mauro Basket Virtus Siena |
AQUILOTTI GIRONE A |
||||
18:30 |
1^ TERZA 3^ SECONDA |
ESORDIENTI GOLD SEMIFINALI 5^-8^ POSTO |
||||
28/04/2024 | ||||||
8:30 |
VINCENTE 3^ GIRONE A-4^ GIRONE B VINCENTE 3^ GIRONE B-4^ GIRONE A |
ESORDIENTI SILVER FINALE 5^-6^ POSTO |
||||
10:15 |
PERDENTE 1^ GIRONE B-2^ GIRONE A PERDENTE 1^ GIRONE A-2^ GIRONE B |
ESORDIENTI SILVER FINALE 3^-4^ POSTO |
||||
12:00 |
VINCENTE 1^ GIRONE A-2^ GIRONE B VINCENTE 1^ GIRONE B-2^ GIRONE A |
ESORDIENTI SILVER FINALE 1^-2^ POSTO |
||||
Rimini - Belluzzi Campo B - Via Colonna 10 | ||||||
25/04/2024 | ||||||
15:00 | 23-54 |
Basket Parco di Veio Insegnare Basket Rimini |
AQUILOTTI GIRONE B |
|||
17:00 | 57-34 |
Rinascita Basket Rimini Magik Basket Parma |
ESORDIENTI GOLD GIRONE A |
|||
19:00 | 72-12 |
Basket Jolly Reggio Emilia Rosta Basket To |
AQUILOTTI GIRONE B |
|||
26/04/2024 | ||||||
11:00 |
TNA San Mauro Basket Rinascita Basket Rimini |
ESORDIENTI GOLD GIRONE A |
||||
14:30 |
Bulldogs Calenzano Rosta Basket To |
ESORDIENTI SILVER GIRONE A |
||||
16:30 |
Milano 3 Basket Virtus Matera |
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
||||
18:30 |
Cesena Basket 2005 Virtus Siena |
ESORDIENTI GOLD GIRONE C |
||||
27/04/2024 | ||||||
9:00 |
CAB Stamura Ancona Virtus Matera |
ESORDIENTI GOLD GIRONE B |
||||
10:45 |
Virtus Matera APL Lissone |
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
||||
14:30 |
Basket Canaletto La Spezia Rinascita Basket Rimini |
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
||||
16:30 |
Virtus Matera TNA San Mauro Basket |
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
||||
18:30 |
TNA San Mauro Basket Basket Parco di Veio |
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
||||
28/04/2024 | ||||||
8:30 |
PERDENTE 3^ GIRONE B-4^ GIRONE A PERDENTE 3^ GIRONE A-4^ GIRONE B |
ESORDIENTI SILVER FINALE 7^-8^ POSTO |
||||
10:15 |
5^ GIRONE A 5^ GIRONE B |
UNDER 13/M SILVER FINALE 9^-10^ POSTO |
||||
12:00 |
4^ GIRONE A 4^ GIRONE B |
UNDER 13/M SILVER FINALE 7^-8^ POSTO |
||||
Rimini - Bertola - Via Euterpe, 16 | ||||||
25/04/2024 | ||||||
15:00 | 92-68 |
TNA San Mauro Basket ASD Benedetto 1964 Cento |
UNDER 15/M GOLD GIRONE A |
|||
17:00 | 55-76 |
Sporting Basket Club P. S.Elpidio Energy Basket Portogruaro |
UNDER 14/M GOLD GIRONE A |
|||
19:00 | 14-123 |
Energy Basket Portogruaro Rinascita Basket Rimini |
UNDER 14/M SILVER GIRONE B |
|||
21:00 | 39-56 |
APL Lissone Sutor Basket Montegranaro |
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
|||
26/04/2024 | ||||||
9:00 |
ASD Benedetto 1964 Cento Benaquista Assicurazioni Latina Basket |
UNDER 15/M GOLD GIRONE A |
||||
11:00 |
Milano 3 Basket TNA San Mauro Basket |
UNDER 15/M GOLD GIRONE A |
||||
14:30 |
Scuola Basket Ferrara TNA San Mauro Basket |
UNDER 15/M SILVER GIRONE A |
||||
16:30 |
APL Lissone Carpegna Prosciutto Papalini Pesaro |
UNDER 15/M GOLD GIRONE D |
||||
18:30 |
APL Lissone Benaquista Assicurazioni Latina Basket |
UNDER 14/M GOLD GIRONE D |
||||
21:00 |
Francesco Francia Pallacanestro Unione Basket Collinare |
UNDER 17/M GOLD GIRONE B |
||||
27/04/2024 | ||||||
9:00 |
Basket Parco di Veio Basket Canaletto La Spezia |
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
||||
10:45 |
Basket Eridania CAB Stamura Ancona |
UNDER 14/M SILVER GIRONE D |
||||
12:45 |
Torino Teen Basket Basket Costa Lecco |
AQUILOTTI GIRONE C |
||||
14:30 |
3^ PRIMA 2^ PRIMA |
UNDER 17/M SILVER SEMIFINALI 1^-4^ POSTO |
||||
16:30 |
3^ PRIMA 2^ PRIMA |
UNDER 15/M SILVER SEMIFINALI 1^-4^ POSTO |
||||
18:30 |
3^ GIRONE B 3^ GIRONE D |
UNDER 14/M SILVER SEMIFINALI 9^-12^ POSTO |
||||
28/04/2024 | ||||||
8:30 |
VINCENTE VINCENTE |
UNDER 15/M SILVER FINALE 5^-6^ POSTO |
||||
10:15 |
PERDENTE PERDENTE |
UNDER 15/M SILVER FINALE 3^-4^ POSTO |
||||
12:00 |
VINCENTE VINCENTE |
UNDER 15/M SILVER FINALE 1^-2^ POSTO |
||||
Rimini - Carim - Via Cuneo, 11/A | ||||||
25/04/2024 | ||||||
15:00 | 53-61 |
Basket Seregno Insegnare Basket Rimini |
UNDER 17/M GOLD GIRONE C |
|||
17:00 | 71-59 |
ASD Benedetto 1964 Cento Sutor Basket Montegranaro |
UNDER 17/M GOLD GIRONE A |
|||
19:00 | 50-22 |
ASD Pallacanestro Codroipese Basket Costa Lecco |
ESORDIENTI SILVER GIRONE B |
|||
21:00 | 109-12 |
Cesena Basket 2005 Sutor Basket Montegranaro |
ESORDIENTI GOLD GIRONE C |
|||
26/04/2024 | ||||||
9:00 |
Pallacanestro Recanati Unione Basket Collinare |
UNDER 17/M SILVER GIRONE B |
||||
11:00 |
Social Osa Basket Milano CAB Stamura Ancona |
UNDER 14/M SILVER GIRONE D |
||||
14:30 |
Collegno Basket Villanova Basket Tigers |
UNDER 14/M SILVER GIRONE A |
||||
16:30 |
ASD Benedetto 1964 Cento Milano 3 Basket |
UNDER 15/M GOLD GIRONE A |
||||
18:30 |
Blu Orobica Bergamo Unione Basket Collinare |
UNDER 15/M GOLD GIRONE B |
||||
21:00 |
Sutor Basket Montegranaro Fulgor Omegna |
UNDER 17/M GOLD GIRONE A |
||||
27/04/2024 | ||||||
9:00 |
Ranabo Basket Bordighera Fortitudo Basket Gravina |
UNDER 15/M SILVER GIRONE B |
||||
10:45 |
Rinascita Basket Rimini Basket Parco di Veio |
UNDER 14/M SILVER GIRONE B |
||||
12:45 |
Rosta Basket To Basket Parco di Veio |
AQUILOTTI GIRONE B |
||||
14:30 |
1^ GIRONE A 1^ GIRONE C |
UNDER 15/M GOLD SEMIFINALI 1^-4^ POSTO |
||||
16:30 |
1^ PRIMA 1^ SECONDA |
UNDER 17/M GOLD SEMIFINALI 1^-4^ POSTO |
||||
18:30 |
1^ PRIMA 1^ SECONDA |
ESORDIENTI GOLD SEMIFINALI 1^-4^ POSTO |
||||
28/04/2024 | ||||||
8:30 |
VINCENTE 2^ GIRONE A-2^ GIRONE C VINCENTE 2^ GIRONE B-2^ GIRONE D |
UNDER 14/M GOLD FINALE 5^-6^ POSTO |
||||
10:15 |
PERDENTE 1^ GIRONE A-1^ GIRONE C PERDENTE 1^ GIRONE B-1^ GIRONE D |
UNDER 14/M GOLD FINALE 3^-4^ POSTO |
||||
12:00 |
VINCENTE 1^ GIRONE A-1^ GIRONE C VINCENTE 1^ GIRONE B-1^ GIRONE D |
UNDER 14/M GOLD FINALE 1^-2^ POSTO |
||||
Rimini - Flaminio - Via Flaminia,28 | ||||||
25/04/2024 | ||||||
15:00 | 80-64 |
Basket Longo Pagano Cassino Unione Basket Collinare |
UNDER 17/M GOLD GIRONE B |
|||
17:00 | 76-45 |
Blu Orobica Bergamo Vigor Basket Conegliano |
UNDER 14/M GOLD GIRONE B |
|||
19:00 | 66-46 |
Compagnia Albero Ravenna Virtus Matera |
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
|||
21:00 | 40-72 |
Basket Seregno Insegnare Basket Rimini |
UNDER 15/M GOLD GIRONE C |
|||
26/04/2024 | ||||||
9:00 |
Social Osa Basket Milano Blu Orobica Bergamo |
UNDER 15/M GOLD GIRONE B |
||||
11:00 |
Francesco Francia Pallacanestro Basket Longo Pagano Cassino |
UNDER 17/M GOLD GIRONE B |
||||
14:30 |
Insegnare Basket Rimini Virtus Matera |
UNDER 17/M GOLD GIRONE C |
||||
16:30 |
Basket Seregno TNA San Mauro Basket |
UNDER 17/M SILVER GIRONE A |
||||
18:30 |
Insegnare Basket Rimini Gammabasket Segrate |
UNDER 15/M GOLD GIRONE C |
||||
21:00 |
Insegnare Basket Rimini Scuola Basket Diego Bologna La Spezia |
UNDER 17/M GOLD GIRONE C |
||||
27/04/2024 | ||||||
9:00 |
Scuola Basket Ferrara Basket Canaletto La Spezia Giallo |
UNDER 15/M SILVER GIRONE A |
||||
10:45 |
2^ GIRONE B 2^ GIRONE D |
UNDER 15/M GOLD SEMIFINALI 5^-8^ POSTO |
||||
12:45 |
Insegnare Basket Rimini Basket Jolly Reggio Emilia |
AQUILOTTI GIRONE B |
||||
14:30 |
1^ GIRONE B 1^ GIRONE D |
UNDER 15/M GOLD SEMIFINALI 1^-4^ POSTO |
||||
16:30 |
3^ PRIMA 2^ PRIMA |
UNDER 17/M GOLD SEMIFINALI 1^-4^ POSTO |
||||
18:30 |
3^ PRIMA 2^ PRIMA |
ESORDIENTI GOLD SEMIFINALI 1^-4^ POSTO |
||||
28/04/2024 | ||||||
8:30 |
VINCENTE VINCENTE |
UNDER 17/M GOLD FINALE 5^-6^ POSTO |
||||
10:15 |
PERDENTE PERDENTE |
UNDER 17/M GOLD FINALE 3^-4^ POSTO |
||||
12:00 |
VINCENTE VINCENTE |
UNDER 17/M GOLD FINALE 1^-2^ POSTO |
||||
Rimini - ITIS - Via Tambroni 24 | ||||||
25/04/2024 | ||||||
15:00 | 82-33 |
Basket Jolly Reggio Emilia ASD Benedetto 1964 Cento |
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
|||
17:00 | 25-54 |
Basket Parco di Veio Unione Basket Collinare |
UNDER 14/M SILVER GIRONE B |
|||
19:00 | 59-64 |
Junior Basket Ravenna Virtus Matera |
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
|||
26/04/2024 | ||||||
9:00 |
Benaquista Assicurazioni Latina Basket Gammabasket Segrate |
UNDER 14/M GOLD GIRONE D |
||||
11:00 |
Energy Basket Portogruaro Milano 3 Basket |
UNDER 14/M GOLD GIRONE A |
||||
14:30 |
Ranabo Basket Bordighera Sportlandia Tradate |
UNDER 15/M SILVER GIRONE B |
||||
16:30 |
Rinascita Basket Rimini Unione Basket Collinare |
UNDER 14/M SILVER GIRONE B |
||||
18:30 |
TNA San Mauro Basket Benaquista Assicurazioni Latina Basket |
UNDER 15/M GOLD GIRONE A |
||||
21:00 |
ASD Benedetto 1964 Cento Social Osa Basket Milano |
UNDER 17/M GOLD GIRONE A |
||||
27/04/2024 | ||||||
9:00 |
Social Osa Basket Milano Rinascita Basket Rimini |
ESORDIENTI GOLD GIRONE A |
||||
10:45 |
Fulgor Omegna Pallacanestro Moncalieri |
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
||||
14:30 |
2^ SECONDA 2^ TERZA |
UNDER 17/M SILVER SEMIFINALI 5^-8^ POSTO |
||||
16:30 |
3^ TERZA 3^ QUARTA |
UNDER 15/M SILVER SEMIFINALI 9^-12^ POSTO |
||||
18:30 |
2^ SECONDA 2^ TERZA |
ESORDIENTI GOLD SEMIFINALI 5^-8^ POSTO |
||||
28/04/2024 | ||||||
8:30 |
3^ GIRONE A 3^ GIRONE B |
UNDER 13/M SILVER FINALE 5^-6^ POSTO |
||||
10:15 |
2^ GIRONE A 2^ GIRONE B |
UNDER 13/M SILVER FINALE 3^-4^ POSTO |
||||
12:00 |
1^ GIRONE A 1^ GIRONE B |
UNDER 13/M SILVER FINALE 1^-2^ POSTO |
||||
Rimini - Palestra Panzini - Via Vezia | ||||||
25/04/2024 | ||||||
15:00 | 9-102 |
Sutor Basket Montegranaro Virtus Siena |
ESORDIENTI GOLD GIRONE C |
|||
17:00 | 38-34 |
Virtus Siena Internatrional Imola |
AQUILOTTI GIRONE A |
|||
19:00 | 12-47 |
Libertas Gonars Torino Teen Basket |
AQUILOTTI GIRONE C |
|||
26/04/2024 | ||||||
9:00 |
BNBA Route 64 Basket Parco di Veio |
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
||||
11:00 |
APL Lissone Magik Basket Parma |
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
||||
14:30 |
Basket Costa Lecco Magik Basket Parma |
ESORDIENTI SILVER GIRONE B |
||||
16:30 |
Virtus Siena Sporting Basket Club P. S.Elpidio |
AQUILOTTI GIRONE A |
||||
18:30 |
Internatrional Imola TNA San Mauro Basket |
AQUILOTTI GIRONE A |
||||
27/04/2024 | ||||||
9:00 |
Virtus Siena Basket Costa Lecco |
ESORDIENTI GOLD GIRONE C |
||||
10:45 |
Magik Basket Parma ASD Pallacanestro Codroipese |
ESORDIENTI SILVER GIRONE B |
||||
14:30 |
Basket Roma Team Up Libertas Gonars |
AQUILOTTI GIRONE C |
||||
16:30 |
3^ GIRONE A 4^ GIRONE B |
ESORDIENTI SILVER SEMIFINALI 5^-8^ POSTO |
||||
18:30 |
1^ TERZA 3^ SECONDA |
AQUILOTTI SEMIFINALI 5^-8^ POSTO |
||||
28/04/2024 | ||||||
8:30 |
VINCENTE VINCENTE |
AQUILOTTI FINALE 5^-6^ POSTO |
||||
10:15 |
PERDENTE PERDENTE |
AQUILOTTI FINALE 3^-4^ POSTO |
||||
12:00 |
VINCENTE VINCENTE |
AQUILOTTI FINALE 1^-2^ POSTO |
||||
Rimini - Rodari - Via Quagliati, 9 | ||||||
25/04/2024 | ||||||
15:00 | 62-52 |
Rinascita Basket Rimini Pallacanestro Recanati |
UNDER 17/M SILVER GIRONE B |
|||
17:00 | 40-58 |
Unione Basket Collinare Mens Sana Mesagne |
UNDER 17/M SILVER GIRONE B |
|||
19:00 | 71-56 |
Social Osa Basket Milano Fulgor Omegna |
UNDER 17/M GOLD GIRONE A |
|||
21:00 | 49-57 |
Fulgor Omegna Gammabasket Segrate |
UNDER 15/M GOLD GIRONE C |
|||
26/04/2024 | ||||||
9:00 |
Pallacanestro Moncalieri Basket Jolly Reggio Emilia |
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
||||
11:00 |
Basket Jolly Reggio Emilia Basket Seregno |
UNDER 14/M GOLD GIRONE C |
||||
14:30 |
Angels Santarcangelo Gammabasket Segrate |
UNDER 15/M SILVER GIRONE C |
||||
16:30 |
Fortitudo Basket Francavilla Social Osa Basket Milano |
UNDER 15/M GOLD GIRONE B |
||||
18:30 |
Milano 3 Basket Sporting Basket Club P. S.Elpidio |
UNDER 14/M GOLD GIRONE A |
||||
21:00 |
Basket Seregno Virtus Matera |
UNDER 17/M GOLD GIRONE C |
||||
27/04/2024 | ||||||
9:00 |
Virtus Matera Basket Eridania |
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
||||
10:45 |
Scuola Basket Ferrara Social Osa Basket Milano |
UNDER 14/M SILVER GIRONE D |
||||
12:45 |
2^ QUARTA 1^ QUARTA |
UNDER 17/M SILVER SEMIFINALI 9^-12^ POSTO |
||||
14:30 |
3^ GIRONE B 3^ GIRONE D |
UNDER 15/M GOLD SEMIFINALI 9^-12^ POSTO |
||||
16:30 |
1^ TERZA 3^ SECONDA |
UNDER 15/M SILVER SEMIFINALI 5^-8^ POSTO |
||||
18:30 |
1^ PRIMA 1^ SECONDA |
AQUILOTTI SEMIFINALI 1^-4^ POSTO |
||||
28/04/2024 | ||||||
8:30 |
PERDENTE PERDENTE |
UNDER 17/M GOLD FINALE 11^-12^ POSTO |
||||
10:15 |
VINCENTE VINCENTE |
UNDER 17/M GOLD FINALE 9^-10^ POSTO |
||||
12:00 |
PERDENTE PERDENTE |
UNDER 17/M GOLD FINALE 7^-8^ POSTO |
||||
Rimini - Sforza - Via Briolini | ||||||
25/04/2024 | ||||||
15:00 | 54-99 |
Raggisolaris Faenza Basket Seregno |
UNDER 17/M SILVER GIRONE A |
|||
17:00 | 42-68 |
Gammabasket Segrate APL Lissone |
UNDER 14/M GOLD GIRONE D |
|||
19:00 | 93-66 |
Allianz Derthona Basket Tortona APL Lissone |
UNDER 15/M GOLD GIRONE D |
|||
26/04/2024 | ||||||
9:00 |
Basket Seregno Academy Terracina Basketball |
UNDER 17/M SILVER GIRONE A |
||||
11:00 |
TNA San Mauro Basket Raggisolaris Faenza |
UNDER 17/M SILVER GIRONE A |
||||
14:30 |
Basket Canaletto La Spezia Rosso Azzurra Lanciano |
UNDER 15/M SILVER GIRONE C |
||||
16:30 |
Junior Basket Ravenna APL Lissone |
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
||||
18:30 |
Unione Basket Collinare Rinascita Basket Rimini |
UNDER 17/M SILVER GIRONE B |
||||
27/04/2024 | ||||||
9:00 |
Sportlandia Tradate BSL San Lazzaro |
UNDER 15/M SILVER GIRONE B |
||||
10:45 |
Unione Basket Collinare Energy Basket Portogruaro |
UNDER 14/M SILVER GIRONE B |
||||
12:45 |
4^ GIRONE B 4^ GIRONE D |
UNDER 14/M GOLD SEMIFINALI 13^-16^ POSTO |
||||
14:30 |
1^ GIRONE A 1^ GIRONE C |
UNDER 14/M GOLD SEMIFINALI 1^-4^ POSTO |
||||
16:30 |
1^ TERZA 3^ SECONDA |
UNDER 17/M GOLD SEMIFINALI 5^-8^ POSTO |
||||
18:30 |
1^ GIRONE A 1^ GIRONE C |
UNDER 14/M SILVER SEMIFINALI 1^-4^ POSTO |
||||
28/04/2024 | ||||||
8:30 |
VINCENTE VINCENTE |
ESORDIENTI GOLD FINALE 5^-6^ POSTO |
||||
10:15 |
PERDENTE PERDENTE |
ESORDIENTI GOLD FINALE 3^-4^ POSTO |
||||
12:00 |
VINCENTE VINCENTE |
ESORDIENTI GOLD FINALE 1^-2^ POSTO |
||||
Rimini - Stella - Via Fantoni, 11 | ||||||
25/04/2024 | ||||||
15:00 | 36-105 |
Scuola Basket Ferrara Pol. Stella |
UNDER 17/M SILVER GIRONE C |
|||
17:00 | 71-14 |
Angels Santarcangelo Basket Canaletto La Spezia Rosso |
UNDER 15/M SILVER GIRONE C |
|||
19:00 | 33-95 |
Virtus Matera Scuola Basket Diego Bologna La Spezia |
UNDER 17/M GOLD GIRONE C |
|||
26/04/2024 | ||||||
9:00 |
Red Basket Ovada Scuola Basket Ferrara |
UNDER 17/M SILVER GIRONE C |
||||
11:00 |
Pol. Stella Milano 3 Basket |
UNDER 17/M SILVER GIRONE C |
||||
27/04/2024 | ||||||
9:00 |
Internatrional Imola Sporting Basket Club P. S.Elpidio |
AQUILOTTI GIRONE A |
||||
10:45 |
Cestistica Academy San Severo Pallacanestro Moncalieri |
UNDER 14/M SILVER GIRONE C |
||||
14:30 |
3^ GIRONE A 3^ GIRONE C |
UNDER 15/M GOLD SEMIFINALI 9^-12^ POSTO |
||||
16:30 |
2^ SECONDA 2^ TERZA |
UNDER 15/M SILVER SEMIFINALI 5^-8^ POSTO |
||||
18:30 |
3^ PRIMA 2^ PRIMA |
AQUILOTTI SEMIFINALI 1^-4^ POSTO |
||||
28/04/2024 | ||||||
8:30 |
VINCENTE VINCENTE |
UNDER 17/M SILVER FINALE 5^-6^ POSTO |
||||
10:15 |
PERDENTE PERDENTE |
UNDER 17/M SILVER FINALE 3^-4^ POSTO |
||||
12:00 |
VINCENTE VINCENTE |
UNDER 17/M SILVER FINALE 1^-2^ POSTO |
||||
Santarcangelo - Pala SGR - Via della Resistenza | ||||||
25/04/2024 | ||||||
15:00 | 53-79 |
APL Lissone Francesco Francia Pallacanestro |
UNDER 17/M GOLD GIRONE B |
|||
17:00 | 105-76 |
Blu Orobica Bergamo Fortitudo Basket Francavilla |
UNDER 15/M GOLD GIRONE B |
|||
19:00 | 45-61 |
Academy Terracina Basketball TNA San Mauro Basket |
UNDER 17/M SILVER GIRONE A |
|||
26/04/2024 | ||||||
9:00 |
Fulgor Omegna ASD Benedetto 1964 Cento |
UNDER 17/M GOLD GIRONE A |
||||
11:00 |
Insegnare Basket Rimini Fulgor Omegna |
UNDER 15/M GOLD GIRONE C |
||||
14:30 |
Mens Sana Mesagne Pallacanestro Recanati |
UNDER 17/M SILVER GIRONE B |
||||
16:30 |
Milano 3 Basket Scuola Basket Ferrara |
UNDER 17/M SILVER GIRONE C |
||||
18:30 |
Red Basket Ovada Pol. Stella |
UNDER 17/M SILVER GIRONE C |
||||
27/04/2024 | ||||||
9:00 |
Azzurra Lanciano Angels Santarcangelo |
UNDER 15/M SILVER GIRONE C |
||||
10:45 |
2^ GIRONE A 2^ GIRONE C |
UNDER 15/M GOLD SEMIFINALI 5^-8^ POSTO |
||||
14:30 |
1^ GIRONE B 1^ GIRONE D |
UNDER 14/M GOLD SEMIFINALI 1^-4^ POSTO |
||||
16:30 |
2^ SECONDA 2^ TERZA |
UNDER 17/M GOLD SEMIFINALI 5^-8^ POSTO |
||||
18:30 |
1^ GIRONE B 1^ GIRONE D |
UNDER 14/M SILVER SEMIFINALI 1^-4^ POSTO |
||||
28/04/2024 | ||||||
10:15 |
PERDENTE 1^ GIRONE A-1^ GIRONE C PERDENTE 1^ GIRONE B-1^ GIRONE D |
UNDER 15/M GOLD FINALE 3^-4^ POSTO |
||||
12:00 |
VINCENTE 1^ GIRONE A-1^ GIRONE C VINCENTE 1^ GIRONE B-1^ GIRONE D |
UNDER 15/M GOLD FINALE 1^-2^ POSTO |
||||
Santarcangelo - Scuola Media T. Franchini - Via F. Orsini 21 | ||||||
25/04/2024 | ||||||
15:00 | 31-71 |
BNBA Route 64 Basket Canaletto La Spezia |
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
|||
17:00 | 59-62 |
BSL San Lazzaro Ranabo Basket Bordighera |
UNDER 15/M SILVER GIRONE B |
|||
19:00 | 69-34 |
Milano 3 Basket Red Basket Ovada |
UNDER 17/M SILVER GIRONE C |
|||
27/04/2024 | ||||||
14:30 |
4^ GIRONE B 4^ GIRONE D |
UNDER 15/M GOLD SEMIFINALI 13^-16^ POSTO |
||||
16:30 |
Fulgor Omegna Basket Jolly Reggio Emilia |
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
||||
18:30 |
3^ TERZA 3^ QUARTA |
AQUILOTTI SEMIFINALI 9^-12^ POSTO |
||||
28/04/2024 | ||||||
10:15 |
5^ GIRONE A 5^ GIRONE B |
UNDER 13/M GOLD FINALE 9^-10^ POSTO |
||||
12:00 |
4^ GIRONE A 4^ GIRONE B |
UNDER 13/M GOLD FINALE 7^-8^ POSTO |
||||
Spadarolo - Palestra Comunale - Via Mirandola 2 | ||||||
25/04/2024 | ||||||
17:00 | 22-49 |
Basket Costa Lecco Cesena Basket 2005 |
ESORDIENTI GOLD GIRONE C |
|||
19:00 | 45-37 |
Gammabasket Segrate Azzurra Lanciano |
UNDER 15/M SILVER GIRONE C |
|||
26/04/2024 | ||||||
14:30 |
Basket Parco di Veio Basket Jolly Reggio Emilia |
AQUILOTTI GIRONE B |
||||
16:30 |
Basket Costa Lecco Sutor Basket Montegranaro |
ESORDIENTI GOLD GIRONE C |
||||
18:30 |
Basket Costa Lecco Libertas Gonars |
AQUILOTTI GIRONE C |
||||
21:00 |
APL Lissone Basket Longo Pagano Cassino |
UNDER 17/M GOLD GIRONE B |
||||
27/04/2024 | ||||||
16:30 |
2^ QUARTA 1^ QUARTA |
UNDER 15/M SILVER SEMIFINALI 9^-12^ POSTO |
||||
18:30 |
2^ QUARTA 1^ QUARTA |
ESORDIENTI GOLD SEMIFINALI 9^-12^ POSTO |
||||
28/04/2024 | ||||||
8:30 |
PERDENTE PERDENTE |
UNDER 15/M SILVER FINALE 11^-12^ POSTO |
||||
10:15 |
VINCENTE VINCENTE |
UNDER 15/M SILVER FINALE 9^-10^ POSTO |
||||
12:00 |
PERDENTE PERDENTE |
UNDER 15/M SILVER FINALE 7^-8^ POSTO |
||||
Villa Verucchio - Arena - Via Don Sturzo | ||||||
25/04/2024 | ||||||
15:00 | 44-71 |
CAB Stamura Ancona Scuola Basket Ferrara |
UNDER 14/M SILVER GIRONE D |
|||
17:00 | 99-51 |
Red Basket Ovada Collegno Basket |
UNDER 14/M SILVER GIRONE A |
|||
19:00 | 72-49 |
Basket Cordovado Villanova Basket Tigers |
UNDER 14/M SILVER GIRONE A |
|||
27/04/2024 | ||||||
14:30 |
1^ TERZA 3^ SECONDA |
UNDER 17/M SILVER SEMIFINALI 5^-8^ POSTO |
||||
16:30 |
2^ GIRONE A 2^ GIRONE C |
UNDER 14/M SILVER SEMIFINALI 5^-8^ POSTO |
||||
18:30 |
VINCENTE 2^ GIRONE A-2^ GIRONE C VINCENTE 2^ GIRONE B-2^ GIRONE D |
UNDER 15/M GOLD FINALE 5^-6^ POSTO |
||||
28/04/2024 | ||||||
8:30 |
PERDENTE 3^ GIRONE A-3^ GIRONE C PERDENTE 3^ GIRONE B-3^ GIRONE D |
UNDER 14/M GOLD FINALE 11^-12^ POSTO |
||||
10:15 |
VINCENTE 3^ GIRONE A-3^ GIRONE C VINCENTE 3^ GIRONE B-3^ GIRONE D |
UNDER 14/M GOLD FINALE 9^-10^ POSTO |
||||
12:00 |
PERDENTE 2^ GIRONE A-2^ GIRONE C PERDENTE 2^ GIRONE B-2^ GIRONE D |
UNDER 14/M GOLD FINALE 7^-8^ POSTO |
||||
Viserba - Casadei - Via Morri | ||||||
25/04/2024 | ||||||
15:00 | 58-63 |
Magik Basket Parma Junior Basket Ravenna |
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
|||
17:00 | 28-79 |
Pallacanestro Moncalieri Basket Canaletto La Spezia |
UNDER 14/M SILVER GIRONE C |
|||
19:00 | 44-64 |
Social Osa Basket Milano Basket Eridania |
UNDER 14/M SILVER GIRONE D |
|||
26/04/2024 | ||||||
14:30 |
Energy Basket Portogruaro Basket Parco di Veio |
UNDER 14/M SILVER GIRONE B |
||||
16:30 |
Basket Calcinaia Energy Basket Portogruaro |
UNDER 14/M GOLD GIRONE A |
||||
18:30 |
Basket Eridania Scuola Basket Ferrara |
UNDER 14/M SILVER GIRONE D |
||||
27/04/2024 | ||||||
14:30 |
2^ GIRONE A 2^ GIRONE C |
UNDER 14/M GOLD SEMIFINALI 5^-8^ POSTO |
||||
16:30 |
2^ QUARTA 1^ QUARTA |
UNDER 17/M GOLD SEMIFINALI 9^-12^ POSTO |
||||
18:30 |
4^ GIRONE A 4^ GIRONE C |
UNDER 14/M SILVER SEMIFINALI 13^-16^ POSTO |
||||
28/04/2024 | ||||||
8:30 |
PERDENTE 3^ GIRONE A-3^ GIRONE C PERDENTE 3^ GIRONE B-3^ GIRONE D |
UNDER 15/M GOLD FINALE 11^-12^ POSTO |
||||
10:15 |
VINCENTE 3^ GIRONE A-3^ GIRONE C VINCENTE 3^ GIRONE B-3^ GIRONE D |
UNDER 15/M GOLD FINALE 9^-10^ POSTO |
||||
12:00 |
PERDENTE 2^ GIRONE A-2^ GIRONE C PERDENTE 2^ GIRONE B-2^ GIRONE D |
UNDER 15/M GOLD FINALE 7^-8^ POSTO |
||||
Viserba - Einaudi - Via Morri | ||||||
25/04/2024 | ||||||
15:00 | 63-68 |
TNA San Mauro Basket Compagnia Albero Ravenna |
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
|||
17:00 | 63-61 |
Basket Seregno Social Osa Basket Milano |
UNDER 14/M GOLD GIRONE C |
|||
19:00 | 120-41 |
Rinascita Basket Rimini TNA San Mauro Basket |
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
|||
21:00 | 76-82 |
ASD Benedetto 1964 Cento Fulgor Omegna |
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
|||
26/04/2024 | ||||||
9:00 |
APL Lissone Reale Mutua Basket Torino |
UNDER 15/M GOLD GIRONE D |
||||
11:00 |
APL Lissone Reale Mutua Basket Torino |
UNDER 14/M GOLD GIRONE D |
||||
14:30 |
Pallacanestro Moncalieri Raggisolaris Faenza |
UNDER 14/M SILVER GIRONE C |
||||
16:30 |
Gammabasket Segrate Reale Mutua Basket Torino |
UNDER 14/M GOLD GIRONE D |
||||
18:30 |
Allianz Derthona Basket Tortona Reale Mutua Basket Torino |
UNDER 15/M GOLD GIRONE D |
||||
21:00 |
Raggisolaris Faenza Academy Terracina Basketball |
UNDER 17/M SILVER GIRONE A |
||||
27/04/2024 | ||||||
9:00 |
TNA San Mauro Basket BNBA Route 64 |
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
||||
10:45 |
Magik Basket Parma Sutor Basket Montegranaro |
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
||||
28/04/2024 | ||||||
8:30 |
PERDENTE PERDENTE |
UNDER 17/M SILVER FINALE 11^-12^ POSTO |
||||
10:15 |
VINCENTE VINCENTE |
UNDER 17/M SILVER FINALE 9^-10^ POSTO |
||||
12:00 |
PERDENTE PERDENTE |
UNDER 17/M SILVER FINALE 7^-8^ POSTO |
||||
Viserba - Fermi Media 7 - Via Morri, 8 | ||||||
25/04/2024 | ||||||
15:00 | 33-39 |
TNA San Mauro Basket Social Osa Basket Milano |
ESORDIENTI GOLD GIRONE A |
|||
17:00 | 42-54 |
Basket Eridania Milano 3 Basket |
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
|||
19:00 | 18-67 |
Rosta Basket To Basket Dipo Vimercate |
ESORDIENTI SILVER GIRONE A |
|||
26/04/2024 | ||||||
14:30 |
Rinascita Basket Rimini BNBA Route 64 |
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
||||
16:30 |
Basket Seregno Fulgor Omegna |
UNDER 15/M GOLD GIRONE C |
||||
18:30 |
ASD Benedetto 1964 Cento Pallacanestro Moncalieri |
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
||||
27/04/2024 | ||||||
14:30 |
3^ GIRONE B 3^ GIRONE D |
UNDER 14/M GOLD SEMIFINALI 9^-12^ POSTO |
||||
16:30 |
1^ GIRONE A 2^ GIRONE B |
ESORDIENTI SILVER SEMIFINALI 1^-4^ POSTO |
||||
18:30 |
2^ SECONDA 2^ TERZA |
AQUILOTTI SEMIFINALI 5^-8^ POSTO |
||||
28/04/2024 | ||||||
8:30 |
PERDENTE 4^ GIRONE A-4^ GIRONE C PERDENTE 4^ GIRONE B-4^ GIRONE D |
UNDER 14/M SILVER FINALE 15^-16^ POSTO |
||||
10:15 |
PERDENTE 4^ GIRONE A-4^ GIRONE C PERDENTE 4^ GIRONE B-4^ GIRONE D |
UNDER 15/M GOLD FINALE 15^-16^ POSTO |
||||
12:00 |
VINCENTE 4^ GIRONE A-4^ GIRONE C VINCENTE 4^ GIRONE B-4^ GIRONE D |
UNDER 15/M GOLD FINALE 13^-14^ POSTO |
||||
Viserba - Serpieri - Via Sacramora, 52 | ||||||
25/04/2024 | ||||||
15:00 | 41-33 |
Polisportiva San Mamolo Bologna CAB Stamura Ancona |
ESORDIENTI GOLD GIRONE B |
|||
17:00 | 58-92 |
Pallacanestro Moncalieri Basket Seregno |
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
|||
19:00 | 69-85 |
Milano 3 Basket Basket Calcinaia |
UNDER 14/M GOLD GIRONE A |
|||
26/04/2024 | ||||||
9:00 |
Carpegna Prosciutto Papalini Pesaro Allianz Derthona Basket Tortona |
UNDER 15/M GOLD GIRONE D |
||||
11:00 |
Vigor Basket Conegliano TNA San Mauro Basket |
UNDER 14/M GOLD GIRONE B |
||||
14:30 |
Basket Seregno Fulgor Omegna |
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
||||
16:30 |
Compagnia Albero Ravenna Basket Eridania |
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
||||
18:30 |
Social Osa Basket Milano Basket Jolly Reggio Emilia |
UNDER 14/M GOLD GIRONE C |
||||
27/04/2024 | ||||||
9:00 |
Basket Dipo Vimercate Bulldogs Calenzano |
ESORDIENTI SILVER GIRONE A |
||||
10:45 |
Magik Basket Parma TNA San Mauro Basket |
ESORDIENTI GOLD GIRONE A |
||||
14:30 |
4^ GIRONE A 4^ GIRONE C |
UNDER 15/M GOLD SEMIFINALI 13^-16^ POSTO |
||||
16:30 |
1^ GIRONE B 2^ GIRONE A |
ESORDIENTI SILVER SEMIFINALI 1^-4^ POSTO |
||||
18:30 |
2^ QUARTA 1^ QUARTA |
AQUILOTTI SEMIFINALI 9^-12^ POSTO |
||||
28/04/2024 | ||||||
8:30 |
VINCENTE 4^ GIRONE A-4^ GIRONE C VINCENTE 4^ GIRONE B-4^ GIRONE D |
UNDER 14/M SILVER FINALE 13^-14^ POSTO |
||||
10:15 |
PERDENTE 4^ GIRONE A-4^ GIRONE C PERDENTE 4^ GIRONE B-4^ GIRONE D |
UNDER 14/M GOLD FINALE 15^-16^ POSTO |
||||
12:00 |
VINCENTE 4^ GIRONE A-4^ GIRONE C VINCENTE 4^ GIRONE B-4^ GIRONE D |
UNDER 14/M GOLD FINALE 13^-14^ POSTO |
Academy Terracina Basketball | ||||||
UNDER 17/M SILVER GIRONE A |
25/04/2024 | 19:00 | Academy Terracina Basketball - TNA San Mauro Basket | Santarcangelo - Pala SGR - Via della Resistenza | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE A |
26/04/2024 | 09:00 | Basket Seregno - Academy Terracina Basketball | Rimini - Sforza - Via Briolini | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE A |
26/04/2024 | 21:00 | Raggisolaris Faenza - Academy Terracina Basketball | Viserba - Einaudi - Via Morri | ||
Allianz Derthona Basket Tortona | ||||||
UNDER 15/M GOLD GIRONE D |
25/04/2024 | 19:00 | Allianz Derthona Basket Tortona - APL Lissone | Rimini - Sforza - Via Briolini | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE D |
26/04/2024 | 09:00 | Carpegna Prosciutto Papalini Pesaro - Allianz Derthona Basket Tortona | Viserba - Serpieri - Via Sacramora, 52 | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE D |
26/04/2024 | 18:30 | Allianz Derthona Basket Tortona - Reale Mutua Basket Torino | Viserba - Einaudi - Via Morri | ||
Angels Santarcangelo | ||||||
UNDER 15/M SILVER GIRONE C |
25/04/2024 | 17:00 | Angels Santarcangelo - Basket Canaletto La Spezia Rosso | Rimini - Stella - Via Fantoni, 11 | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE C |
26/04/2024 | 14:30 | Angels Santarcangelo - Gammabasket Segrate | Rimini - Rodari - Via Quagliati, 9 | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE C |
27/04/2024 | 09:00 | Azzurra Lanciano - Angels Santarcangelo | Santarcangelo - Pala SGR - Via della Resistenza | ||
APL Lissone | ||||||
UNDER 17/M GOLD GIRONE B |
25/04/2024 | 15:00 | APL Lissone - Francesco Francia Pallacanestro | Santarcangelo - Pala SGR - Via della Resistenza | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE D |
25/04/2024 | 17:00 | Gammabasket Segrate - APL Lissone | Rimini - Sforza - Via Briolini | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE D |
25/04/2024 | 19:00 | Allianz Derthona Basket Tortona - APL Lissone | Rimini - Sforza - Via Briolini | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
25/04/2024 | 21:00 | APL Lissone - Sutor Basket Montegranaro | Rimini - Bertola - Via Euterpe, 16 | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE D |
26/04/2024 | 09:00 | APL Lissone - Reale Mutua Basket Torino | Viserba - Einaudi - Via Morri | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 09:00 | Unione Basket Collinare - APL Lissone | Miramare - Di Duccio - Via Parigi | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE D |
26/04/2024 | 11:00 | APL Lissone - Reale Mutua Basket Torino | Viserba - Einaudi - Via Morri | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
26/04/2024 | 11:00 | APL Lissone - Magik Basket Parma | Rimini - Palestra Panzini - Via Vezia | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE D |
26/04/2024 | 16:30 | APL Lissone - Carpegna Prosciutto Papalini Pesaro | Rimini - Bertola - Via Euterpe, 16 | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
26/04/2024 | 16:30 | Junior Basket Ravenna - APL Lissone | Rimini - Sforza - Via Briolini | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE D |
26/04/2024 | 18:30 | APL Lissone - Benaquista Assicurazioni Latina Basket | Rimini - Bertola - Via Euterpe, 16 | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 21:00 | APL Lissone - Basket Longo Pagano Cassino | Spadarolo - Palestra Comunale - Via Mirandola 2 | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
27/04/2024 | 10:45 | Virtus Matera - APL Lissone | Rimini - Belluzzi Campo B - Via Colonna 10 | ||
ASD Benedetto 1964 Cento | ||||||
UNDER 15/M GOLD GIRONE A |
25/04/2024 | 15:00 | TNA San Mauro Basket - ASD Benedetto 1964 Cento | Rimini - Bertola - Via Euterpe, 16 | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
25/04/2024 | 15:00 | Basket Jolly Reggio Emilia - ASD Benedetto 1964 Cento | Rimini - ITIS - Via Tambroni 24 | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE A |
25/04/2024 | 17:00 | ASD Benedetto 1964 Cento - Sutor Basket Montegranaro | Rimini - Carim - Via Cuneo, 11/A | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
25/04/2024 | 21:00 | ASD Benedetto 1964 Cento - Fulgor Omegna | Viserba - Einaudi - Via Morri | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 09:00 | ASD Benedetto 1964 Cento - Benaquista Assicurazioni Latina Basket | Rimini - Bertola - Via Euterpe, 16 | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 09:00 | Fulgor Omegna - ASD Benedetto 1964 Cento | Santarcangelo - Pala SGR - Via della Resistenza | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 16:30 | ASD Benedetto 1964 Cento - Milano 3 Basket | Rimini - Carim - Via Cuneo, 11/A | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 18:30 | ASD Benedetto 1964 Cento - Pallacanestro Moncalieri | Viserba - Fermi Media 7 - Via Morri, 8 | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 21:00 | ASD Benedetto 1964 Cento - Social Osa Basket Milano | Rimini - ITIS - Via Tambroni 24 | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
27/04/2024 | 16:30 | Basket Seregno - ASD Benedetto 1964 Cento | Corpolo' - Scuola Elementare Corpolo' - Via Gradizza 32 | ||
ASD Pallacanestro Codroipese | ||||||
ESORDIENTI SILVER GIRONE B |
25/04/2024 | 19:00 | ASD Pallacanestro Codroipese - Basket Costa Lecco | Rimini - Carim - Via Cuneo, 11/A | ||
ESORDIENTI SILVER GIRONE B |
26/04/2024 | 18:30 | ASD Pallacanestro Codroipese - Cestistica Argenta | Miramare - Pala Lombardini - Via Parigi | ||
ESORDIENTI SILVER GIRONE B |
27/04/2024 | 10:45 | Magik Basket Parma - ASD Pallacanestro Codroipese | Rimini - Palestra Panzini - Via Vezia | ||
Azzurra Lanciano | ||||||
UNDER 15/M SILVER GIRONE C |
25/04/2024 | 19:00 | Gammabasket Segrate - Azzurra Lanciano | Spadarolo - Palestra Comunale - Via Mirandola 2 | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE C |
26/04/2024 | 14:30 | Basket Canaletto La Spezia Rosso - Azzurra Lanciano | Rimini - Sforza - Via Briolini | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE C |
27/04/2024 | 09:00 | Azzurra Lanciano - Angels Santarcangelo | Santarcangelo - Pala SGR - Via della Resistenza | ||
Basket Calcinaia | ||||||
UNDER 14/M GOLD GIRONE A |
25/04/2024 | 19:00 | Milano 3 Basket - Basket Calcinaia | Viserba - Serpieri - Via Sacramora, 52 | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 09:00 | Basket Calcinaia - Sporting Basket Club P. S.Elpidio | Corpolo' - Scuola Elementare Corpolo' - Via Gradizza 32 | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 16:30 | Basket Calcinaia - Energy Basket Portogruaro | Viserba - Casadei - Via Morri | ||
Basket Canaletto La Spezia | ||||||
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
25/04/2024 | 15:00 | BNBA Route 64 - Basket Canaletto La Spezia | Santarcangelo - Scuola Media T. Franchini - Via F. Orsini 21 | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE A |
25/04/2024 | 17:00 | Basket Canaletto La Spezia Giallo - TNA San Mauro Basket | Miramare - Di Duccio - Via Parigi | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE C |
25/04/2024 | 17:00 | Angels Santarcangelo - Basket Canaletto La Spezia Rosso | Rimini - Stella - Via Fantoni, 11 | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE C |
25/04/2024 | 17:00 | Pallacanestro Moncalieri - Basket Canaletto La Spezia | Viserba - Casadei - Via Morri | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE C |
26/04/2024 | 14:30 | Basket Canaletto La Spezia Rosso - Azzurra Lanciano | Rimini - Sforza - Via Briolini | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE C |
26/04/2024 | 14:30 | Basket Canaletto La Spezia - Cestistica Academy San Severo | Miramare - Di Duccio - Via Parigi | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE A |
26/04/2024 | 14:30 | Raggisolaris Faenza - Basket Canaletto La Spezia Giallo | Coriano - PalaSIC - Via Piane 100 | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
26/04/2024 | 18:30 | Basket Canaletto La Spezia - TNA San Mauro Basket | Coriano - PalaSIC - Via Piane 100 | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE C |
27/04/2024 | 09:00 | Basket Canaletto La Spezia Rosso - Gammabasket Segrate | Coriano - PalaSIC - Via Piane 100 | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE A |
27/04/2024 | 09:00 | Scuola Basket Ferrara - Basket Canaletto La Spezia Giallo | Rimini - Flaminio - Via Flaminia,28 | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
27/04/2024 | 09:00 | Basket Parco di Veio - Basket Canaletto La Spezia | Rimini - Bertola - Via Euterpe, 16 | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE C |
27/04/2024 | 10:45 | Basket Canaletto La Spezia - Raggisolaris Faenza | Coriano - PalaSIC - Via Piane 100 | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
27/04/2024 | 14:30 | Basket Canaletto La Spezia - Rinascita Basket Rimini | Rimini - Belluzzi Campo B - Via Colonna 10 | ||
Basket Cordovado | ||||||
UNDER 14/M SILVER GIRONE A |
25/04/2024 | 19:00 | Basket Cordovado - Villanova Basket Tigers | Villa Verucchio - Arena - Via Don Sturzo | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE A |
26/04/2024 | 16:30 | Red Basket Ovada - Basket Cordovado | Coriano - PalaSIC - Via Piane 100 | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE A |
27/04/2024 | 10:45 | Collegno Basket - Basket Cordovado | Corpolo' - Scuola Elementare Corpolo' - Via Gradizza 32 | ||
Basket Costa Lecco | ||||||
ESORDIENTI GOLD GIRONE C |
25/04/2024 | 17:00 | Basket Costa Lecco - Cesena Basket 2005 | Spadarolo - Palestra Comunale - Via Mirandola 2 | ||
AQUILOTTI GIRONE C |
25/04/2024 | 19:00 | Basket Costa Lecco - Basket Roma Team Up | Rimini - Belluzzi Campo A - Via Colonna 10 | ||
ESORDIENTI SILVER GIRONE B |
25/04/2024 | 19:00 | ASD Pallacanestro Codroipese - Basket Costa Lecco | Rimini - Carim - Via Cuneo, 11/A | ||
ESORDIENTI SILVER GIRONE B |
26/04/2024 | 14:30 | Basket Costa Lecco - Magik Basket Parma | Rimini - Palestra Panzini - Via Vezia | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 16:30 | Basket Costa Lecco - Sutor Basket Montegranaro | Spadarolo - Palestra Comunale - Via Mirandola 2 | ||
AQUILOTTI GIRONE C |
26/04/2024 | 18:30 | Basket Costa Lecco - Libertas Gonars | Spadarolo - Palestra Comunale - Via Mirandola 2 | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE C |
27/04/2024 | 09:00 | Virtus Siena - Basket Costa Lecco | Rimini - Palestra Panzini - Via Vezia | ||
ESORDIENTI SILVER GIRONE B |
27/04/2024 | 10:45 | Basket Costa Lecco - Cestistica Argenta | Miramare - Pala Lombardini - Via Parigi | ||
AQUILOTTI GIRONE C |
27/04/2024 | 12:45 | Torino Teen Basket - Basket Costa Lecco | Rimini - Bertola - Via Euterpe, 16 | ||
Basket Dipo Vimercate | ||||||
ESORDIENTI SILVER GIRONE A |
25/04/2024 | 19:00 | Rosta Basket To - Basket Dipo Vimercate | Viserba - Fermi Media 7 - Via Morri, 8 | ||
ESORDIENTI SILVER GIRONE A |
26/04/2024 | 16:30 | Basket Parco di Veio - Basket Dipo Vimercate | Corpolo' - Scuola Elementare Corpolo' - Via Gradizza 32 | ||
ESORDIENTI SILVER GIRONE A |
27/04/2024 | 09:00 | Basket Dipo Vimercate - Bulldogs Calenzano | Viserba - Serpieri - Via Sacramora, 52 | ||
Basket Jolly Reggio Emilia | ||||||
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
25/04/2024 | 15:00 | Basket Jolly Reggio Emilia - ASD Benedetto 1964 Cento | Rimini - ITIS - Via Tambroni 24 | ||
AQUILOTTI GIRONE B |
25/04/2024 | 19:00 | Basket Jolly Reggio Emilia - Rosta Basket To | Rimini - Belluzzi Campo B - Via Colonna 10 | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE C |
25/04/2024 | 19:00 | Vis 2008 Ferrara - Basket Jolly Reggio Emilia | Riccione - Scuole Brandi - P.zza IV Novembre | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 09:00 | Pallacanestro Moncalieri - Basket Jolly Reggio Emilia | Rimini - Rodari - Via Quagliati, 9 | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 11:00 | Basket Jolly Reggio Emilia - Basket Seregno | Rimini - Rodari - Via Quagliati, 9 | ||
AQUILOTTI GIRONE B |
26/04/2024 | 14:30 | Basket Parco di Veio - Basket Jolly Reggio Emilia | Spadarolo - Palestra Comunale - Via Mirandola 2 | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 18:30 | Social Osa Basket Milano - Basket Jolly Reggio Emilia | Viserba - Serpieri - Via Sacramora, 52 | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
27/04/2024 | 10:45 | Basket Jolly Reggio Emilia - Basket Seregno | Miramare - Di Duccio - Via Parigi | ||
AQUILOTTI GIRONE B |
27/04/2024 | 12:45 | Insegnare Basket Rimini - Basket Jolly Reggio Emilia | Rimini - Flaminio - Via Flaminia,28 | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
27/04/2024 | 16:30 | Fulgor Omegna - Basket Jolly Reggio Emilia | Santarcangelo - Scuola Media T. Franchini - Via F. Orsini 21 | ||
Basket Longo Pagano Cassino | ||||||
UNDER 17/M GOLD GIRONE B |
25/04/2024 | 15:00 | Basket Longo Pagano Cassino - Unione Basket Collinare | Rimini - Flaminio - Via Flaminia,28 | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 11:00 | Francesco Francia Pallacanestro - Basket Longo Pagano Cassino | Rimini - Flaminio - Via Flaminia,28 | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 21:00 | APL Lissone - Basket Longo Pagano Cassino | Spadarolo - Palestra Comunale - Via Mirandola 2 | ||
Basket Parco di Veio | ||||||
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
25/04/2024 | 15:00 | Basket Parco di Veio - Rinascita Basket Rimini | Rimini - Belluzzi Campo A - Via Colonna 10 | ||
AQUILOTTI GIRONE B |
25/04/2024 | 15:00 | Basket Parco di Veio - Insegnare Basket Rimini | Rimini - Belluzzi Campo B - Via Colonna 10 | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE B |
25/04/2024 | 17:00 | Basket Parco di Veio - Unione Basket Collinare | Rimini - ITIS - Via Tambroni 24 | ||
ESORDIENTI SILVER GIRONE A |
25/04/2024 | 17:00 | Bulldogs Calenzano - Basket Parco di Veio | Rimini - Belluzzi Campo A - Via Colonna 10 | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
26/04/2024 | 09:00 | BNBA Route 64 - Basket Parco di Veio | Rimini - Palestra Panzini - Via Vezia | ||
AQUILOTTI GIRONE B |
26/04/2024 | 14:30 | Basket Parco di Veio - Basket Jolly Reggio Emilia | Spadarolo - Palestra Comunale - Via Mirandola 2 | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE B |
26/04/2024 | 14:30 | Energy Basket Portogruaro - Basket Parco di Veio | Viserba - Casadei - Via Morri | ||
ESORDIENTI SILVER GIRONE A |
26/04/2024 | 16:30 | Basket Parco di Veio - Basket Dipo Vimercate | Corpolo' - Scuola Elementare Corpolo' - Via Gradizza 32 | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
27/04/2024 | 09:00 | Basket Parco di Veio - Basket Canaletto La Spezia | Rimini - Bertola - Via Euterpe, 16 | ||
ESORDIENTI SILVER GIRONE A |
27/04/2024 | 09:00 | Basket Parco di Veio - Rosta Basket To | Miramare - Pala Lombardini - Via Parigi | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE B |
27/04/2024 | 10:45 | Rinascita Basket Rimini - Basket Parco di Veio | Rimini - Carim - Via Cuneo, 11/A | ||
AQUILOTTI GIRONE B |
27/04/2024 | 12:45 | Rosta Basket To - Basket Parco di Veio | Rimini - Carim - Via Cuneo, 11/A | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
27/04/2024 | 18:30 | TNA San Mauro Basket - Basket Parco di Veio | Rimini - Belluzzi Campo B - Via Colonna 10 | ||
Basket Roma Team Up | ||||||
AQUILOTTI GIRONE C |
25/04/2024 | 19:00 | Basket Costa Lecco - Basket Roma Team Up | Rimini - Belluzzi Campo A - Via Colonna 10 | ||
AQUILOTTI GIRONE C |
26/04/2024 | 14:30 | Basket Roma Team Up - Torino Teen Basket | Corpolo' - Scuola Elementare Corpolo' - Via Gradizza 32 | ||
AQUILOTTI GIRONE C |
27/04/2024 | 14:30 | Basket Roma Team Up - Libertas Gonars | Rimini - Palestra Panzini - Via Vezia | ||
Basket Seregno | ||||||
UNDER 17/M GOLD GIRONE C |
25/04/2024 | 15:00 | Basket Seregno - Insegnare Basket Rimini | Rimini - Carim - Via Cuneo, 11/A | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE A |
25/04/2024 | 15:00 | Raggisolaris Faenza - Basket Seregno | Rimini - Sforza - Via Briolini | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE C |
25/04/2024 | 17:00 | Basket Seregno - Social Osa Basket Milano | Viserba - Einaudi - Via Morri | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
25/04/2024 | 17:00 | Pallacanestro Moncalieri - Basket Seregno | Viserba - Serpieri - Via Sacramora, 52 | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE B |
25/04/2024 | 17:00 | Virtus Matera - Basket Seregno | Miramare - Pala Lombardini - Via Parigi | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE C |
25/04/2024 | 21:00 | Basket Seregno - Insegnare Basket Rimini | Rimini - Flaminio - Via Flaminia,28 | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE A |
26/04/2024 | 09:00 | Basket Seregno - Academy Terracina Basketball | Rimini - Sforza - Via Briolini | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 11:00 | Scuola Basket Diego Bologna La Spezia - Basket Seregno | Coriano - PalaSIC - Via Piane 100 | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 11:00 | Gammabasket Segrate - Basket Seregno | Miramare - Pala Lombardini - Via Parigi | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 11:00 | Basket Jolly Reggio Emilia - Basket Seregno | Rimini - Rodari - Via Quagliati, 9 | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 14:30 | Basket Seregno - Fulgor Omegna | Viserba - Serpieri - Via Sacramora, 52 | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 14:30 | Basket Seregno - CAB Stamura Ancona | Miramare - Pala Lombardini - Via Parigi | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE A |
26/04/2024 | 16:30 | Basket Seregno - TNA San Mauro Basket | Rimini - Flaminio - Via Flaminia,28 | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 16:30 | Basket Seregno - Fulgor Omegna | Viserba - Fermi Media 7 - Via Morri, 8 | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 18:30 | Basket Seregno - Vis 2008 Ferrara | Riccione - Scuole Brandi - P.zza IV Novembre | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 21:00 | Basket Seregno - Virtus Matera | Rimini - Rodari - Via Quagliati, 9 | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE B |
27/04/2024 | 09:00 | Basket Seregno - Polisportiva San Mamolo Bologna | Rimini - Belluzzi Campo A - Via Colonna 10 | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
27/04/2024 | 10:45 | Basket Jolly Reggio Emilia - Basket Seregno | Miramare - Di Duccio - Via Parigi | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
27/04/2024 | 16:30 | Basket Seregno - ASD Benedetto 1964 Cento | Corpolo' - Scuola Elementare Corpolo' - Via Gradizza 32 | ||
Benaquista Assicurazioni Latina Basket | ||||||
UNDER 14/M GOLD GIRONE D |
25/04/2024 | 17:00 | Reale Mutua Basket Torino - Benaquista Assicurazioni Latina Basket | Coriano - PalaSIC - Via Piane 100 | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE A |
25/04/2024 | 19:00 | Benaquista Assicurazioni Latina Basket - Milano 3 Basket | Coriano - PalaSIC - Via Piane 100 | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE D |
26/04/2024 | 09:00 | Benaquista Assicurazioni Latina Basket - Gammabasket Segrate | Rimini - ITIS - Via Tambroni 24 | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 09:00 | ASD Benedetto 1964 Cento - Benaquista Assicurazioni Latina Basket | Rimini - Bertola - Via Euterpe, 16 | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 18:30 | TNA San Mauro Basket - Benaquista Assicurazioni Latina Basket | Rimini - ITIS - Via Tambroni 24 | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE D |
26/04/2024 | 18:30 | APL Lissone - Benaquista Assicurazioni Latina Basket | Rimini - Bertola - Via Euterpe, 16 | ||
Blu Orobica Bergamo | ||||||
UNDER 15/M GOLD GIRONE B |
25/04/2024 | 17:00 | Blu Orobica Bergamo - Fortitudo Basket Francavilla | Santarcangelo - Pala SGR - Via della Resistenza | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE B |
25/04/2024 | 17:00 | Blu Orobica Bergamo - Vigor Basket Conegliano | Rimini - Flaminio - Via Flaminia,28 | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 09:00 | Social Osa Basket Milano - Blu Orobica Bergamo | Rimini - Flaminio - Via Flaminia,28 | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 11:00 | Sutor Basket Montegranaro - Blu Orobica Bergamo | Bellaria - Pallone Stadio - Via Rossini | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 16:30 | Blu Orobica Bergamo - TNA San Mauro Basket | Miramare - Di Duccio - Via Parigi | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 18:30 | Blu Orobica Bergamo - Unione Basket Collinare | Rimini - Carim - Via Cuneo, 11/A | ||
BNBA Route 64 | ||||||
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
25/04/2024 | 15:00 | BNBA Route 64 - Basket Canaletto La Spezia | Santarcangelo - Scuola Media T. Franchini - Via F. Orsini 21 | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
26/04/2024 | 09:00 | BNBA Route 64 - Basket Parco di Veio | Rimini - Palestra Panzini - Via Vezia | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
26/04/2024 | 14:30 | Rinascita Basket Rimini - BNBA Route 64 | Viserba - Fermi Media 7 - Via Morri, 8 | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
27/04/2024 | 09:00 | TNA San Mauro Basket - BNBA Route 64 | Viserba - Einaudi - Via Morri | ||
BSL San Lazzaro | ||||||
UNDER 15/M SILVER GIRONE B |
25/04/2024 | 17:00 | BSL San Lazzaro - Ranabo Basket Bordighera | Santarcangelo - Scuola Media T. Franchini - Via F. Orsini 21 | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE B |
26/04/2024 | 16:30 | BSL San Lazzaro - Fortitudo Basket Gravina | Riccione - Scuole Brandi - P.zza IV Novembre | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE B |
27/04/2024 | 09:00 | Sportlandia Tradate - BSL San Lazzaro | Rimini - Sforza - Via Briolini | ||
Bulldogs Calenzano | ||||||
ESORDIENTI SILVER GIRONE A |
25/04/2024 | 17:00 | Bulldogs Calenzano - Basket Parco di Veio | Rimini - Belluzzi Campo A - Via Colonna 10 | ||
ESORDIENTI SILVER GIRONE A |
26/04/2024 | 14:30 | Bulldogs Calenzano - Rosta Basket To | Rimini - Belluzzi Campo B - Via Colonna 10 | ||
ESORDIENTI SILVER GIRONE A |
27/04/2024 | 09:00 | Basket Dipo Vimercate - Bulldogs Calenzano | Viserba - Serpieri - Via Sacramora, 52 | ||
CAB Stamura Ancona | ||||||
UNDER 14/M SILVER GIRONE D |
25/04/2024 | 15:00 | CAB Stamura Ancona - Scuola Basket Ferrara | Villa Verucchio - Arena - Via Don Sturzo | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE B |
25/04/2024 | 15:00 | Polisportiva San Mamolo Bologna - CAB Stamura Ancona | Viserba - Serpieri - Via Sacramora, 52 | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE D |
26/04/2024 | 11:00 | Social Osa Basket Milano - CAB Stamura Ancona | Rimini - Carim - Via Cuneo, 11/A | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 14:30 | Basket Seregno - CAB Stamura Ancona | Miramare - Pala Lombardini - Via Parigi | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE B |
27/04/2024 | 09:00 | CAB Stamura Ancona - Virtus Matera | Rimini - Belluzzi Campo B - Via Colonna 10 | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE D |
27/04/2024 | 10:45 | Basket Eridania - CAB Stamura Ancona | Rimini - Bertola - Via Euterpe, 16 | ||
Carpegna Prosciutto Papalini Pesaro | ||||||
UNDER 15/M GOLD GIRONE D |
25/04/2024 | 15:00 | Reale Mutua Basket Torino - Carpegna Prosciutto Papalini Pesaro | Coriano - PalaSIC - Via Piane 100 | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE D |
26/04/2024 | 09:00 | Carpegna Prosciutto Papalini Pesaro - Allianz Derthona Basket Tortona | Viserba - Serpieri - Via Sacramora, 52 | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE D |
26/04/2024 | 16:30 | APL Lissone - Carpegna Prosciutto Papalini Pesaro | Rimini - Bertola - Via Euterpe, 16 | ||
Cesena Basket 2005 | ||||||
ESORDIENTI GOLD GIRONE C |
25/04/2024 | 17:00 | Basket Costa Lecco - Cesena Basket 2005 | Spadarolo - Palestra Comunale - Via Mirandola 2 | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE C |
25/04/2024 | 21:00 | Cesena Basket 2005 - Sutor Basket Montegranaro | Rimini - Carim - Via Cuneo, 11/A | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 18:30 | Cesena Basket 2005 - Virtus Siena | Rimini - Belluzzi Campo B - Via Colonna 10 | ||
Cestistica Academy San Severo | ||||||
UNDER 14/M SILVER GIRONE C |
25/04/2024 | 17:00 | Raggisolaris Faenza - Cestistica Academy San Severo | Riccione - Scuole Brandi - P.zza IV Novembre | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE C |
26/04/2024 | 14:30 | Basket Canaletto La Spezia - Cestistica Academy San Severo | Miramare - Di Duccio - Via Parigi | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE C |
27/04/2024 | 10:45 | Cestistica Academy San Severo - Pallacanestro Moncalieri | Rimini - Stella - Via Fantoni, 11 | ||
Cestistica Argenta | ||||||
ESORDIENTI SILVER GIRONE B |
25/04/2024 | 15:00 | Cestistica Argenta - Magik Basket Parma | Miramare - Pala Lombardini - Via Parigi | ||
ESORDIENTI SILVER GIRONE B |
26/04/2024 | 18:30 | ASD Pallacanestro Codroipese - Cestistica Argenta | Miramare - Pala Lombardini - Via Parigi | ||
ESORDIENTI SILVER GIRONE B |
27/04/2024 | 10:45 | Basket Costa Lecco - Cestistica Argenta | Miramare - Pala Lombardini - Via Parigi | ||
Collegno Basket | ||||||
UNDER 14/M SILVER GIRONE A |
25/04/2024 | 17:00 | Red Basket Ovada - Collegno Basket | Villa Verucchio - Arena - Via Don Sturzo | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE A |
26/04/2024 | 14:30 | Collegno Basket - Villanova Basket Tigers | Rimini - Carim - Via Cuneo, 11/A | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE A |
27/04/2024 | 10:45 | Collegno Basket - Basket Cordovado | Corpolo' - Scuola Elementare Corpolo' - Via Gradizza 32 | ||
Compagnia Albero Ravenna | ||||||
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
25/04/2024 | 15:00 | TNA San Mauro Basket - Compagnia Albero Ravenna | Viserba - Einaudi - Via Morri | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
25/04/2024 | 19:00 | Compagnia Albero Ravenna - Virtus Matera | Rimini - Flaminio - Via Flaminia,28 | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 16:30 | Compagnia Albero Ravenna - Basket Eridania | Viserba - Serpieri - Via Sacramora, 52 | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
27/04/2024 | 14:30 | Milano 3 Basket - Compagnia Albero Ravenna | Riccione - Scuole Brandi - P.zza IV Novembre | ||
Energy Basket Portogruaro | ||||||
UNDER 14/M GOLD GIRONE A |
25/04/2024 | 17:00 | Sporting Basket Club P. S.Elpidio - Energy Basket Portogruaro | Rimini - Bertola - Via Euterpe, 16 | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE B |
25/04/2024 | 19:00 | Energy Basket Portogruaro - Rinascita Basket Rimini | Rimini - Bertola - Via Euterpe, 16 | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 11:00 | Energy Basket Portogruaro - Milano 3 Basket | Rimini - ITIS - Via Tambroni 24 | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE B |
26/04/2024 | 14:30 | Energy Basket Portogruaro - Basket Parco di Veio | Viserba - Casadei - Via Morri | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 16:30 | Basket Calcinaia - Energy Basket Portogruaro | Viserba - Casadei - Via Morri | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE B |
27/04/2024 | 10:45 | Unione Basket Collinare - Energy Basket Portogruaro | Rimini - Sforza - Via Briolini | ||
Fortitudo Basket Francavilla | ||||||
UNDER 15/M GOLD GIRONE B |
25/04/2024 | 17:00 | Blu Orobica Bergamo - Fortitudo Basket Francavilla | Santarcangelo - Pala SGR - Via della Resistenza | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 11:00 | Fortitudo Basket Francavilla - Unione Basket Collinare | Miramare - Di Duccio - Via Parigi | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 16:30 | Fortitudo Basket Francavilla - Social Osa Basket Milano | Rimini - Rodari - Via Quagliati, 9 | ||
Fortitudo Basket Gravina | ||||||
UNDER 15/M SILVER GIRONE B |
25/04/2024 | 21:00 | Fortitudo Basket Gravina - Sportlandia Tradate | Miramare - Di Duccio - Via Parigi | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE B |
26/04/2024 | 16:30 | BSL San Lazzaro - Fortitudo Basket Gravina | Riccione - Scuole Brandi - P.zza IV Novembre | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE B |
27/04/2024 | 09:00 | Ranabo Basket Bordighera - Fortitudo Basket Gravina | Rimini - Carim - Via Cuneo, 11/A | ||
Francesco Francia Pallacanestro | ||||||
UNDER 17/M GOLD GIRONE B |
25/04/2024 | 15:00 | APL Lissone - Francesco Francia Pallacanestro | Santarcangelo - Pala SGR - Via della Resistenza | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 11:00 | Francesco Francia Pallacanestro - Basket Longo Pagano Cassino | Rimini - Flaminio - Via Flaminia,28 | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 21:00 | Francesco Francia Pallacanestro - Unione Basket Collinare | Rimini - Bertola - Via Euterpe, 16 | ||
Fulgor Omegna | ||||||
UNDER 17/M GOLD GIRONE A |
25/04/2024 | 19:00 | Social Osa Basket Milano - Fulgor Omegna | Rimini - Rodari - Via Quagliati, 9 | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE C |
25/04/2024 | 21:00 | Fulgor Omegna - Gammabasket Segrate | Rimini - Rodari - Via Quagliati, 9 | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
25/04/2024 | 21:00 | ASD Benedetto 1964 Cento - Fulgor Omegna | Viserba - Einaudi - Via Morri | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 09:00 | Fulgor Omegna - ASD Benedetto 1964 Cento | Santarcangelo - Pala SGR - Via della Resistenza | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 11:00 | Insegnare Basket Rimini - Fulgor Omegna | Santarcangelo - Pala SGR - Via della Resistenza | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 14:30 | Basket Seregno - Fulgor Omegna | Viserba - Serpieri - Via Sacramora, 52 | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 16:30 | Basket Seregno - Fulgor Omegna | Viserba - Fermi Media 7 - Via Morri, 8 | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 21:00 | Sutor Basket Montegranaro - Fulgor Omegna | Rimini - Carim - Via Cuneo, 11/A | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
27/04/2024 | 10:45 | Fulgor Omegna - Pallacanestro Moncalieri | Rimini - ITIS - Via Tambroni 24 | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
27/04/2024 | 16:30 | Fulgor Omegna - Basket Jolly Reggio Emilia | Santarcangelo - Scuola Media T. Franchini - Via F. Orsini 21 | ||
Gammabasket Segrate | ||||||
UNDER 14/M GOLD GIRONE D |
25/04/2024 | 17:00 | Gammabasket Segrate - APL Lissone | Rimini - Sforza - Via Briolini | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE C |
25/04/2024 | 19:00 | Gammabasket Segrate - Azzurra Lanciano | Spadarolo - Palestra Comunale - Via Mirandola 2 | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE C |
25/04/2024 | 21:00 | Fulgor Omegna - Gammabasket Segrate | Rimini - Rodari - Via Quagliati, 9 | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE D |
26/04/2024 | 09:00 | Benaquista Assicurazioni Latina Basket - Gammabasket Segrate | Rimini - ITIS - Via Tambroni 24 | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 11:00 | Gammabasket Segrate - Basket Seregno | Miramare - Pala Lombardini - Via Parigi | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE C |
26/04/2024 | 14:30 | Angels Santarcangelo - Gammabasket Segrate | Rimini - Rodari - Via Quagliati, 9 | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE D |
26/04/2024 | 16:30 | Gammabasket Segrate - Reale Mutua Basket Torino | Viserba - Einaudi - Via Morri | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 18:30 | Insegnare Basket Rimini - Gammabasket Segrate | Rimini - Flaminio - Via Flaminia,28 | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE C |
27/04/2024 | 09:00 | Basket Canaletto La Spezia Rosso - Gammabasket Segrate | Coriano - PalaSIC - Via Piane 100 | ||
Insegnare Basket Rimini | ||||||
UNDER 17/M GOLD GIRONE C |
25/04/2024 | 15:00 | Basket Seregno - Insegnare Basket Rimini | Rimini - Carim - Via Cuneo, 11/A | ||
AQUILOTTI GIRONE B |
25/04/2024 | 15:00 | Basket Parco di Veio - Insegnare Basket Rimini | Rimini - Belluzzi Campo B - Via Colonna 10 | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE C |
25/04/2024 | 21:00 | Basket Seregno - Insegnare Basket Rimini | Rimini - Flaminio - Via Flaminia,28 | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 11:00 | Insegnare Basket Rimini - Fulgor Omegna | Santarcangelo - Pala SGR - Via della Resistenza | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 14:30 | Insegnare Basket Rimini - Virtus Matera | Rimini - Flaminio - Via Flaminia,28 | ||
AQUILOTTI GIRONE B |
26/04/2024 | 14:30 | Insegnare Basket Rimini - Rosta Basket To | Rimini - Belluzzi Campo A - Via Colonna 10 | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 18:30 | Insegnare Basket Rimini - Gammabasket Segrate | Rimini - Flaminio - Via Flaminia,28 | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 21:00 | Insegnare Basket Rimini - Scuola Basket Diego Bologna La Spezia | Rimini - Flaminio - Via Flaminia,28 | ||
AQUILOTTI GIRONE B |
27/04/2024 | 12:45 | Insegnare Basket Rimini - Basket Jolly Reggio Emilia | Rimini - Flaminio - Via Flaminia,28 | ||
Internatrional Imola | ||||||
AQUILOTTI GIRONE A |
25/04/2024 | 17:00 | Virtus Siena - Internatrional Imola | Rimini - Palestra Panzini - Via Vezia | ||
AQUILOTTI GIRONE A |
26/04/2024 | 18:30 | Internatrional Imola - TNA San Mauro Basket | Rimini - Palestra Panzini - Via Vezia | ||
AQUILOTTI GIRONE A |
27/04/2024 | 09:00 | Internatrional Imola - Sporting Basket Club P. S.Elpidio | Rimini - Stella - Via Fantoni, 11 | ||
Junior Basket Ravenna | ||||||
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
25/04/2024 | 15:00 | Magik Basket Parma - Junior Basket Ravenna | Viserba - Casadei - Via Morri | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
25/04/2024 | 19:00 | Junior Basket Ravenna - Virtus Matera | Rimini - ITIS - Via Tambroni 24 | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
26/04/2024 | 16:30 | Junior Basket Ravenna - APL Lissone | Rimini - Sforza - Via Briolini | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
27/04/2024 | 18:30 | Sutor Basket Montegranaro - Junior Basket Ravenna | Corpolo' - Scuola Elementare Corpolo' - Via Gradizza 32 | ||
Libertas Gonars | ||||||
AQUILOTTI GIRONE C |
25/04/2024 | 19:00 | Libertas Gonars - Torino Teen Basket | Rimini - Palestra Panzini - Via Vezia | ||
AQUILOTTI GIRONE C |
26/04/2024 | 18:30 | Basket Costa Lecco - Libertas Gonars | Spadarolo - Palestra Comunale - Via Mirandola 2 | ||
AQUILOTTI GIRONE C |
27/04/2024 | 14:30 | Basket Roma Team Up - Libertas Gonars | Rimini - Palestra Panzini - Via Vezia | ||
Magik Basket Parma | ||||||
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
25/04/2024 | 15:00 | Magik Basket Parma - Junior Basket Ravenna | Viserba - Casadei - Via Morri | ||
ESORDIENTI SILVER GIRONE B |
25/04/2024 | 15:00 | Cestistica Argenta - Magik Basket Parma | Miramare - Pala Lombardini - Via Parigi | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE A |
25/04/2024 | 17:00 | Rinascita Basket Rimini - Magik Basket Parma | Rimini - Belluzzi Campo B - Via Colonna 10 | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
26/04/2024 | 11:00 | APL Lissone - Magik Basket Parma | Rimini - Palestra Panzini - Via Vezia | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 11:00 | Social Osa Basket Milano - Magik Basket Parma | Corpolo' - Scuola Elementare Corpolo' - Via Gradizza 32 | ||
ESORDIENTI SILVER GIRONE B |
26/04/2024 | 14:30 | Basket Costa Lecco - Magik Basket Parma | Rimini - Palestra Panzini - Via Vezia | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
27/04/2024 | 10:45 | Magik Basket Parma - Sutor Basket Montegranaro | Viserba - Einaudi - Via Morri | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE A |
27/04/2024 | 10:45 | Magik Basket Parma - TNA San Mauro Basket | Viserba - Serpieri - Via Sacramora, 52 | ||
ESORDIENTI SILVER GIRONE B |
27/04/2024 | 10:45 | Magik Basket Parma - ASD Pallacanestro Codroipese | Rimini - Palestra Panzini - Via Vezia | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
27/04/2024 | 18:30 | Virtus Matera - Magik Basket Parma | Miramare - Pala Lombardini - Via Parigi | ||
Mens Sana Mesagne | ||||||
UNDER 17/M SILVER GIRONE B |
25/04/2024 | 17:00 | Unione Basket Collinare - Mens Sana Mesagne | Rimini - Rodari - Via Quagliati, 9 | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE B |
26/04/2024 | 09:00 | Mens Sana Mesagne - Rinascita Basket Rimini | Coriano - PalaSIC - Via Piane 100 | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE B |
26/04/2024 | 14:30 | Mens Sana Mesagne - Pallacanestro Recanati | Santarcangelo - Pala SGR - Via della Resistenza | ||
Milano 3 Basket | ||||||
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
25/04/2024 | 17:00 | Basket Eridania - Milano 3 Basket | Viserba - Fermi Media 7 - Via Morri, 8 | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE C |
25/04/2024 | 19:00 | Milano 3 Basket - Red Basket Ovada | Santarcangelo - Scuola Media T. Franchini - Via F. Orsini 21 | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE A |
25/04/2024 | 19:00 | Milano 3 Basket - Basket Calcinaia | Viserba - Serpieri - Via Sacramora, 52 | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE A |
25/04/2024 | 19:00 | Benaquista Assicurazioni Latina Basket - Milano 3 Basket | Coriano - PalaSIC - Via Piane 100 | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 11:00 | Milano 3 Basket - TNA San Mauro Basket | Rimini - Bertola - Via Euterpe, 16 | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE C |
26/04/2024 | 11:00 | Pol. Stella - Milano 3 Basket | Rimini - Stella - Via Fantoni, 11 | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 11:00 | Energy Basket Portogruaro - Milano 3 Basket | Rimini - ITIS - Via Tambroni 24 | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE C |
26/04/2024 | 16:30 | Milano 3 Basket - Scuola Basket Ferrara | Santarcangelo - Pala SGR - Via della Resistenza | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 16:30 | Milano 3 Basket - Virtus Matera | Rimini - Belluzzi Campo B - Via Colonna 10 | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 16:30 | ASD Benedetto 1964 Cento - Milano 3 Basket | Rimini - Carim - Via Cuneo, 11/A | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 18:30 | Milano 3 Basket - Sporting Basket Club P. S.Elpidio | Rimini - Rodari - Via Quagliati, 9 | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
27/04/2024 | 09:00 | TNA San Mauro Basket - Milano 3 Basket | Miramare - Di Duccio - Via Parigi | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
27/04/2024 | 14:30 | Milano 3 Basket - Compagnia Albero Ravenna | Riccione - Scuole Brandi - P.zza IV Novembre | ||
Moncalieri-Eridania | ||||||
UNDER 14/M SILVER GIRONE C |
25/04/2024 | 17:00 | Pallacanestro Moncalieri - Basket Canaletto La Spezia | Viserba - Casadei - Via Morri | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
25/04/2024 | 17:00 | Basket Eridania - Milano 3 Basket | Viserba - Fermi Media 7 - Via Morri, 8 | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
25/04/2024 | 17:00 | Pallacanestro Moncalieri - Basket Seregno | Viserba - Serpieri - Via Sacramora, 52 | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE D |
25/04/2024 | 19:00 | Social Osa Basket Milano - Basket Eridania | Viserba - Casadei - Via Morri | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 09:00 | Basket Eridania - TNA San Mauro Basket | Miramare - Pala Lombardini - Via Parigi | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 09:00 | Pallacanestro Moncalieri - Basket Jolly Reggio Emilia | Rimini - Rodari - Via Quagliati, 9 | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE C |
26/04/2024 | 14:30 | Pallacanestro Moncalieri - Raggisolaris Faenza | Viserba - Einaudi - Via Morri | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 16:30 | Compagnia Albero Ravenna - Basket Eridania | Viserba - Serpieri - Via Sacramora, 52 | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE D |
26/04/2024 | 18:30 | Basket Eridania - Scuola Basket Ferrara | Viserba - Casadei - Via Morri | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 18:30 | ASD Benedetto 1964 Cento - Pallacanestro Moncalieri | Viserba - Fermi Media 7 - Via Morri, 8 | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
27/04/2024 | 09:00 | Virtus Matera - Basket Eridania | Rimini - Rodari - Via Quagliati, 9 | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE D |
27/04/2024 | 10:45 | Basket Eridania - CAB Stamura Ancona | Rimini - Bertola - Via Euterpe, 16 | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE C |
27/04/2024 | 10:45 | Cestistica Academy San Severo - Pallacanestro Moncalieri | Rimini - Stella - Via Fantoni, 11 | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE B |
27/04/2024 | 10:45 | Fulgor Omegna - Pallacanestro Moncalieri | Rimini - ITIS - Via Tambroni 24 | ||
Pallacanestro Recanati | ||||||
UNDER 17/M SILVER GIRONE B |
25/04/2024 | 15:00 | Rinascita Basket Rimini - Pallacanestro Recanati | Rimini - Rodari - Via Quagliati, 9 | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE B |
26/04/2024 | 09:00 | Pallacanestro Recanati - Unione Basket Collinare | Rimini - Carim - Via Cuneo, 11/A | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE B |
26/04/2024 | 14:30 | Mens Sana Mesagne - Pallacanestro Recanati | Santarcangelo - Pala SGR - Via della Resistenza | ||
Pol. Stella | ||||||
UNDER 17/M SILVER GIRONE C |
25/04/2024 | 15:00 | Scuola Basket Ferrara - Pol. Stella | Rimini - Stella - Via Fantoni, 11 | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE C |
26/04/2024 | 11:00 | Pol. Stella - Milano 3 Basket | Rimini - Stella - Via Fantoni, 11 | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE C |
26/04/2024 | 18:30 | Red Basket Ovada - Pol. Stella | Santarcangelo - Pala SGR - Via della Resistenza | ||
Polisportiva San Mamolo Bologna | ||||||
ESORDIENTI GOLD GIRONE B |
25/04/2024 | 15:00 | Polisportiva San Mamolo Bologna - CAB Stamura Ancona | Viserba - Serpieri - Via Sacramora, 52 | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 18:30 | Virtus Matera - Polisportiva San Mamolo Bologna | Rimini - Belluzzi Campo A - Via Colonna 10 | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE B |
27/04/2024 | 09:00 | Basket Seregno - Polisportiva San Mamolo Bologna | Rimini - Belluzzi Campo A - Via Colonna 10 | ||
Raggisolaris Faenza | ||||||
UNDER 17/M SILVER GIRONE A |
25/04/2024 | 15:00 | Raggisolaris Faenza - Basket Seregno | Rimini - Sforza - Via Briolini | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE A |
25/04/2024 | 17:00 | Raggisolaris Faenza - Scuola Basket Ferrara | Corpolo' - Scuola Elementare Corpolo' - Via Gradizza 32 | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE C |
25/04/2024 | 17:00 | Raggisolaris Faenza - Cestistica Academy San Severo | Riccione - Scuole Brandi - P.zza IV Novembre | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE A |
26/04/2024 | 11:00 | TNA San Mauro Basket - Raggisolaris Faenza | Rimini - Sforza - Via Briolini | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE A |
26/04/2024 | 14:30 | Raggisolaris Faenza - Basket Canaletto La Spezia Giallo | Coriano - PalaSIC - Via Piane 100 | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE C |
26/04/2024 | 14:30 | Pallacanestro Moncalieri - Raggisolaris Faenza | Viserba - Einaudi - Via Morri | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE A |
26/04/2024 | 21:00 | Raggisolaris Faenza - Academy Terracina Basketball | Viserba - Einaudi - Via Morri | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE A |
27/04/2024 | 09:00 | TNA San Mauro Basket - Raggisolaris Faenza | Corpolo' - Scuola Elementare Corpolo' - Via Gradizza 32 | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE C |
27/04/2024 | 10:45 | Basket Canaletto La Spezia - Raggisolaris Faenza | Coriano - PalaSIC - Via Piane 100 | ||
Ranabo Basket Bordighera | ||||||
UNDER 15/M SILVER GIRONE B |
25/04/2024 | 17:00 | BSL San Lazzaro - Ranabo Basket Bordighera | Santarcangelo - Scuola Media T. Franchini - Via F. Orsini 21 | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE B |
26/04/2024 | 14:30 | Ranabo Basket Bordighera - Sportlandia Tradate | Rimini - ITIS - Via Tambroni 24 | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE B |
27/04/2024 | 09:00 | Ranabo Basket Bordighera - Fortitudo Basket Gravina | Rimini - Carim - Via Cuneo, 11/A | ||
Reale Mutua Basket Torino | ||||||
UNDER 15/M GOLD GIRONE D |
25/04/2024 | 15:00 | Reale Mutua Basket Torino - Carpegna Prosciutto Papalini Pesaro | Coriano - PalaSIC - Via Piane 100 | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE D |
25/04/2024 | 17:00 | Reale Mutua Basket Torino - Benaquista Assicurazioni Latina Basket | Coriano - PalaSIC - Via Piane 100 | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE D |
26/04/2024 | 09:00 | APL Lissone - Reale Mutua Basket Torino | Viserba - Einaudi - Via Morri | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE D |
26/04/2024 | 11:00 | APL Lissone - Reale Mutua Basket Torino | Viserba - Einaudi - Via Morri | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE D |
26/04/2024 | 16:30 | Gammabasket Segrate - Reale Mutua Basket Torino | Viserba - Einaudi - Via Morri | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE D |
26/04/2024 | 18:30 | Allianz Derthona Basket Tortona - Reale Mutua Basket Torino | Viserba - Einaudi - Via Morri | ||
Red Basket Ovada | ||||||
UNDER 14/M SILVER GIRONE A |
25/04/2024 | 17:00 | Red Basket Ovada - Collegno Basket | Villa Verucchio - Arena - Via Don Sturzo | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE C |
25/04/2024 | 19:00 | Milano 3 Basket - Red Basket Ovada | Santarcangelo - Scuola Media T. Franchini - Via F. Orsini 21 | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE C |
26/04/2024 | 09:00 | Red Basket Ovada - Scuola Basket Ferrara | Rimini - Stella - Via Fantoni, 11 | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE A |
26/04/2024 | 16:30 | Red Basket Ovada - Basket Cordovado | Coriano - PalaSIC - Via Piane 100 | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE C |
26/04/2024 | 18:30 | Red Basket Ovada - Pol. Stella | Santarcangelo - Pala SGR - Via della Resistenza | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE A |
27/04/2024 | 10:45 | Villanova Basket Tigers - Red Basket Ovada | Rimini - Belluzzi Campo A - Via Colonna 10 | ||
Rinascita Basket Rimini | ||||||
UNDER 17/M SILVER GIRONE B |
25/04/2024 | 15:00 | Rinascita Basket Rimini - Pallacanestro Recanati | Rimini - Rodari - Via Quagliati, 9 | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
25/04/2024 | 15:00 | Basket Parco di Veio - Rinascita Basket Rimini | Rimini - Belluzzi Campo A - Via Colonna 10 | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE A |
25/04/2024 | 17:00 | Rinascita Basket Rimini - Magik Basket Parma | Rimini - Belluzzi Campo B - Via Colonna 10 | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
25/04/2024 | 19:00 | Rinascita Basket Rimini - TNA San Mauro Basket | Viserba - Einaudi - Via Morri | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE B |
25/04/2024 | 19:00 | Energy Basket Portogruaro - Rinascita Basket Rimini | Rimini - Bertola - Via Euterpe, 16 | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE B |
26/04/2024 | 09:00 | Mens Sana Mesagne - Rinascita Basket Rimini | Coriano - PalaSIC - Via Piane 100 | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 11:00 | TNA San Mauro Basket - Rinascita Basket Rimini | Rimini - Belluzzi Campo B - Via Colonna 10 | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
26/04/2024 | 14:30 | Rinascita Basket Rimini - BNBA Route 64 | Viserba - Fermi Media 7 - Via Morri, 8 | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE B |
26/04/2024 | 16:30 | Rinascita Basket Rimini - Unione Basket Collinare | Rimini - ITIS - Via Tambroni 24 | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE B |
26/04/2024 | 18:30 | Unione Basket Collinare - Rinascita Basket Rimini | Rimini - Sforza - Via Briolini | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE A |
27/04/2024 | 09:00 | Social Osa Basket Milano - Rinascita Basket Rimini | Rimini - ITIS - Via Tambroni 24 | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE B |
27/04/2024 | 10:45 | Rinascita Basket Rimini - Basket Parco di Veio | Rimini - Carim - Via Cuneo, 11/A | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
27/04/2024 | 14:30 | Basket Canaletto La Spezia - Rinascita Basket Rimini | Rimini - Belluzzi Campo B - Via Colonna 10 | ||
Rosta Basket To | ||||||
ESORDIENTI SILVER GIRONE A |
25/04/2024 | 19:00 | Rosta Basket To - Basket Dipo Vimercate | Viserba - Fermi Media 7 - Via Morri, 8 | ||
AQUILOTTI GIRONE B |
25/04/2024 | 19:00 | Basket Jolly Reggio Emilia - Rosta Basket To | Rimini - Belluzzi Campo B - Via Colonna 10 | ||
ESORDIENTI SILVER GIRONE A |
26/04/2024 | 14:30 | Bulldogs Calenzano - Rosta Basket To | Rimini - Belluzzi Campo B - Via Colonna 10 | ||
AQUILOTTI GIRONE B |
26/04/2024 | 14:30 | Insegnare Basket Rimini - Rosta Basket To | Rimini - Belluzzi Campo A - Via Colonna 10 | ||
ESORDIENTI SILVER GIRONE A |
27/04/2024 | 09:00 | Basket Parco di Veio - Rosta Basket To | Miramare - Pala Lombardini - Via Parigi | ||
AQUILOTTI GIRONE B |
27/04/2024 | 12:45 | Rosta Basket To - Basket Parco di Veio | Rimini - Carim - Via Cuneo, 11/A | ||
Scuola Basket Diego Bologna La Spezia | ||||||
UNDER 17/M GOLD GIRONE C |
25/04/2024 | 19:00 | Virtus Matera - Scuola Basket Diego Bologna La Spezia | Rimini - Stella - Via Fantoni, 11 | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 11:00 | Scuola Basket Diego Bologna La Spezia - Basket Seregno | Coriano - PalaSIC - Via Piane 100 | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 21:00 | Insegnare Basket Rimini - Scuola Basket Diego Bologna La Spezia | Rimini - Flaminio - Via Flaminia,28 | ||
Scuola Basket Ferrara | ||||||
UNDER 17/M SILVER GIRONE C |
25/04/2024 | 15:00 | Scuola Basket Ferrara - Pol. Stella | Rimini - Stella - Via Fantoni, 11 | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE D |
25/04/2024 | 15:00 | CAB Stamura Ancona - Scuola Basket Ferrara | Villa Verucchio - Arena - Via Don Sturzo | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE A |
25/04/2024 | 17:00 | Raggisolaris Faenza - Scuola Basket Ferrara | Corpolo' - Scuola Elementare Corpolo' - Via Gradizza 32 | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE C |
26/04/2024 | 09:00 | Red Basket Ovada - Scuola Basket Ferrara | Rimini - Stella - Via Fantoni, 11 | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE A |
26/04/2024 | 14:30 | Scuola Basket Ferrara - TNA San Mauro Basket | Rimini - Bertola - Via Euterpe, 16 | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE C |
26/04/2024 | 16:30 | Milano 3 Basket - Scuola Basket Ferrara | Santarcangelo - Pala SGR - Via della Resistenza | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE D |
26/04/2024 | 18:30 | Basket Eridania - Scuola Basket Ferrara | Viserba - Casadei - Via Morri | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE A |
27/04/2024 | 09:00 | Scuola Basket Ferrara - Basket Canaletto La Spezia Giallo | Rimini - Flaminio - Via Flaminia,28 | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE D |
27/04/2024 | 10:45 | Scuola Basket Ferrara - Social Osa Basket Milano | Rimini - Rodari - Via Quagliati, 9 | ||
Social Osa Basket Milano | ||||||
ESORDIENTI GOLD GIRONE A |
25/04/2024 | 15:00 | TNA San Mauro Basket - Social Osa Basket Milano | Viserba - Fermi Media 7 - Via Morri, 8 | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE C |
25/04/2024 | 17:00 | Basket Seregno - Social Osa Basket Milano | Viserba - Einaudi - Via Morri | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE A |
25/04/2024 | 19:00 | Social Osa Basket Milano - Fulgor Omegna | Rimini - Rodari - Via Quagliati, 9 | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE D |
25/04/2024 | 19:00 | Social Osa Basket Milano - Basket Eridania | Viserba - Casadei - Via Morri | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE B |
25/04/2024 | 19:00 | Unione Basket Collinare - Social Osa Basket Milano | Miramare - Di Duccio - Via Parigi | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 09:00 | Social Osa Basket Milano - Blu Orobica Bergamo | Rimini - Flaminio - Via Flaminia,28 | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 09:00 | Social Osa Basket Milano - Vis 2008 Ferrara | Rimini - Belluzzi Campo A - Via Colonna 10 | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 09:00 | Sutor Basket Montegranaro - Social Osa Basket Milano | Bellaria - Pallone Stadio - Via Rossini | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE D |
26/04/2024 | 11:00 | Social Osa Basket Milano - CAB Stamura Ancona | Rimini - Carim - Via Cuneo, 11/A | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 11:00 | Social Osa Basket Milano - Magik Basket Parma | Corpolo' - Scuola Elementare Corpolo' - Via Gradizza 32 | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 16:30 | Fortitudo Basket Francavilla - Social Osa Basket Milano | Rimini - Rodari - Via Quagliati, 9 | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 18:30 | Social Osa Basket Milano - Basket Jolly Reggio Emilia | Viserba - Serpieri - Via Sacramora, 52 | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 21:00 | ASD Benedetto 1964 Cento - Social Osa Basket Milano | Rimini - ITIS - Via Tambroni 24 | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE A |
27/04/2024 | 09:00 | Social Osa Basket Milano - Rinascita Basket Rimini | Rimini - ITIS - Via Tambroni 24 | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE D |
27/04/2024 | 10:45 | Scuola Basket Ferrara - Social Osa Basket Milano | Rimini - Rodari - Via Quagliati, 9 | ||
Sporting Basket Club P. S.Elpidio | ||||||
UNDER 14/M GOLD GIRONE A |
25/04/2024 | 17:00 | Sporting Basket Club P. S.Elpidio - Energy Basket Portogruaro | Rimini - Bertola - Via Euterpe, 16 | ||
AQUILOTTI GIRONE A |
25/04/2024 | 19:00 | Sporting Basket Club P. S.Elpidio - TNA San Mauro Basket | Miramare - Pala Lombardini - Via Parigi | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 09:00 | Basket Calcinaia - Sporting Basket Club P. S.Elpidio | Corpolo' - Scuola Elementare Corpolo' - Via Gradizza 32 | ||
AQUILOTTI GIRONE A |
26/04/2024 | 16:30 | Virtus Siena - Sporting Basket Club P. S.Elpidio | Rimini - Palestra Panzini - Via Vezia | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 18:30 | Milano 3 Basket - Sporting Basket Club P. S.Elpidio | Rimini - Rodari - Via Quagliati, 9 | ||
AQUILOTTI GIRONE A |
27/04/2024 | 09:00 | Internatrional Imola - Sporting Basket Club P. S.Elpidio | Rimini - Stella - Via Fantoni, 11 | ||
Sportlandia Tradate | ||||||
UNDER 15/M SILVER GIRONE B |
25/04/2024 | 21:00 | Fortitudo Basket Gravina - Sportlandia Tradate | Miramare - Di Duccio - Via Parigi | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE B |
26/04/2024 | 14:30 | Ranabo Basket Bordighera - Sportlandia Tradate | Rimini - ITIS - Via Tambroni 24 | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE B |
27/04/2024 | 09:00 | Sportlandia Tradate - BSL San Lazzaro | Rimini - Sforza - Via Briolini | ||
Sutor Basket Montegranaro | ||||||
ESORDIENTI GOLD GIRONE C |
25/04/2024 | 15:00 | Sutor Basket Montegranaro - Virtus Siena | Rimini - Palestra Panzini - Via Vezia | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE B |
25/04/2024 | 15:00 | TNA San Mauro Basket - Sutor Basket Montegranaro | Miramare - Di Duccio - Via Parigi | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE A |
25/04/2024 | 17:00 | ASD Benedetto 1964 Cento - Sutor Basket Montegranaro | Rimini - Carim - Via Cuneo, 11/A | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
25/04/2024 | 21:00 | APL Lissone - Sutor Basket Montegranaro | Rimini - Bertola - Via Euterpe, 16 | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE C |
25/04/2024 | 21:00 | Cesena Basket 2005 - Sutor Basket Montegranaro | Rimini - Carim - Via Cuneo, 11/A | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 09:00 | Sutor Basket Montegranaro - Social Osa Basket Milano | Bellaria - Pallone Stadio - Via Rossini | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 11:00 | Sutor Basket Montegranaro - Blu Orobica Bergamo | Bellaria - Pallone Stadio - Via Rossini | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
26/04/2024 | 16:30 | Sutor Basket Montegranaro - Virtus Matera | Rimini - Belluzzi Campo A - Via Colonna 10 | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 16:30 | Basket Costa Lecco - Sutor Basket Montegranaro | Spadarolo - Palestra Comunale - Via Mirandola 2 | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 18:30 | Vigor Basket Conegliano - Sutor Basket Montegranaro | Miramare - Di Duccio - Via Parigi | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 21:00 | Sutor Basket Montegranaro - Fulgor Omegna | Rimini - Carim - Via Cuneo, 11/A | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
27/04/2024 | 10:45 | Magik Basket Parma - Sutor Basket Montegranaro | Viserba - Einaudi - Via Morri | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
27/04/2024 | 18:30 | Sutor Basket Montegranaro - Junior Basket Ravenna | Corpolo' - Scuola Elementare Corpolo' - Via Gradizza 32 | ||
TNA San Mauro Basket | ||||||
UNDER 15/M GOLD GIRONE A |
25/04/2024 | 15:00 | TNA San Mauro Basket - ASD Benedetto 1964 Cento | Rimini - Bertola - Via Euterpe, 16 | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE B |
25/04/2024 | 15:00 | TNA San Mauro Basket - Sutor Basket Montegranaro | Miramare - Di Duccio - Via Parigi | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
25/04/2024 | 15:00 | TNA San Mauro Basket - Compagnia Albero Ravenna | Viserba - Einaudi - Via Morri | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE A |
25/04/2024 | 15:00 | TNA San Mauro Basket - Social Osa Basket Milano | Viserba - Fermi Media 7 - Via Morri, 8 | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE A |
25/04/2024 | 17:00 | Basket Canaletto La Spezia Giallo - TNA San Mauro Basket | Miramare - Di Duccio - Via Parigi | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE A |
25/04/2024 | 19:00 | Academy Terracina Basketball - TNA San Mauro Basket | Santarcangelo - Pala SGR - Via della Resistenza | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
25/04/2024 | 19:00 | Rinascita Basket Rimini - TNA San Mauro Basket | Viserba - Einaudi - Via Morri | ||
AQUILOTTI GIRONE A |
25/04/2024 | 19:00 | Sporting Basket Club P. S.Elpidio - TNA San Mauro Basket | Miramare - Pala Lombardini - Via Parigi | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 09:00 | Basket Eridania - TNA San Mauro Basket | Miramare - Pala Lombardini - Via Parigi | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE A |
26/04/2024 | 11:00 | TNA San Mauro Basket - Raggisolaris Faenza | Rimini - Sforza - Via Briolini | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 11:00 | TNA San Mauro Basket - Rinascita Basket Rimini | Rimini - Belluzzi Campo B - Via Colonna 10 | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 11:00 | Milano 3 Basket - TNA San Mauro Basket | Rimini - Bertola - Via Euterpe, 16 | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 11:00 | Vigor Basket Conegliano - TNA San Mauro Basket | Viserba - Serpieri - Via Sacramora, 52 | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE A |
26/04/2024 | 14:30 | Scuola Basket Ferrara - TNA San Mauro Basket | Rimini - Bertola - Via Euterpe, 16 | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE A |
26/04/2024 | 16:30 | Basket Seregno - TNA San Mauro Basket | Rimini - Flaminio - Via Flaminia,28 | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 16:30 | Blu Orobica Bergamo - TNA San Mauro Basket | Miramare - Di Duccio - Via Parigi | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 18:30 | TNA San Mauro Basket - Benaquista Assicurazioni Latina Basket | Rimini - ITIS - Via Tambroni 24 | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
26/04/2024 | 18:30 | Basket Canaletto La Spezia - TNA San Mauro Basket | Coriano - PalaSIC - Via Piane 100 | ||
AQUILOTTI GIRONE A |
26/04/2024 | 18:30 | Internatrional Imola - TNA San Mauro Basket | Rimini - Palestra Panzini - Via Vezia | ||
UNDER 15/M SILVER GIRONE A |
27/04/2024 | 09:00 | TNA San Mauro Basket - Raggisolaris Faenza | Corpolo' - Scuola Elementare Corpolo' - Via Gradizza 32 | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
27/04/2024 | 09:00 | TNA San Mauro Basket - Milano 3 Basket | Miramare - Di Duccio - Via Parigi | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
27/04/2024 | 09:00 | TNA San Mauro Basket - BNBA Route 64 | Viserba - Einaudi - Via Morri | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE A |
27/04/2024 | 10:45 | Magik Basket Parma - TNA San Mauro Basket | Viserba - Serpieri - Via Sacramora, 52 | ||
AQUILOTTI GIRONE A |
27/04/2024 | 14:30 | TNA San Mauro Basket - Virtus Siena | Rimini - Belluzzi Campo A - Via Colonna 10 | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
27/04/2024 | 16:30 | Virtus Matera - TNA San Mauro Basket | Rimini - Belluzzi Campo B - Via Colonna 10 | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE A |
27/04/2024 | 18:30 | TNA San Mauro Basket - Basket Parco di Veio | Rimini - Belluzzi Campo B - Via Colonna 10 | ||
Torino Teen Basket | ||||||
AQUILOTTI GIRONE C |
25/04/2024 | 19:00 | Libertas Gonars - Torino Teen Basket | Rimini - Palestra Panzini - Via Vezia | ||
AQUILOTTI GIRONE C |
26/04/2024 | 14:30 | Basket Roma Team Up - Torino Teen Basket | Corpolo' - Scuola Elementare Corpolo' - Via Gradizza 32 | ||
AQUILOTTI GIRONE C |
27/04/2024 | 12:45 | Torino Teen Basket - Basket Costa Lecco | Rimini - Bertola - Via Euterpe, 16 | ||
Unione Basket Collinare | ||||||
UNDER 17/M GOLD GIRONE B |
25/04/2024 | 15:00 | Basket Longo Pagano Cassino - Unione Basket Collinare | Rimini - Flaminio - Via Flaminia,28 | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE B |
25/04/2024 | 17:00 | Unione Basket Collinare - Mens Sana Mesagne | Rimini - Rodari - Via Quagliati, 9 | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE B |
25/04/2024 | 17:00 | Basket Parco di Veio - Unione Basket Collinare | Rimini - ITIS - Via Tambroni 24 | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE B |
25/04/2024 | 19:00 | Unione Basket Collinare - Social Osa Basket Milano | Miramare - Di Duccio - Via Parigi | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 09:00 | Unione Basket Collinare - APL Lissone | Miramare - Di Duccio - Via Parigi | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE B |
26/04/2024 | 09:00 | Pallacanestro Recanati - Unione Basket Collinare | Rimini - Carim - Via Cuneo, 11/A | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 11:00 | Fortitudo Basket Francavilla - Unione Basket Collinare | Miramare - Di Duccio - Via Parigi | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE B |
26/04/2024 | 16:30 | Rinascita Basket Rimini - Unione Basket Collinare | Rimini - ITIS - Via Tambroni 24 | ||
UNDER 17/M SILVER GIRONE B |
26/04/2024 | 18:30 | Unione Basket Collinare - Rinascita Basket Rimini | Rimini - Sforza - Via Briolini | ||
UNDER 15/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 18:30 | Blu Orobica Bergamo - Unione Basket Collinare | Rimini - Carim - Via Cuneo, 11/A | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 21:00 | Francesco Francia Pallacanestro - Unione Basket Collinare | Rimini - Bertola - Via Euterpe, 16 | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE B |
27/04/2024 | 10:45 | Unione Basket Collinare - Energy Basket Portogruaro | Rimini - Sforza - Via Briolini | ||
Vigor Basket Conegliano | ||||||
UNDER 14/M GOLD GIRONE B |
25/04/2024 | 17:00 | Blu Orobica Bergamo - Vigor Basket Conegliano | Rimini - Flaminio - Via Flaminia,28 | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 11:00 | Vigor Basket Conegliano - TNA San Mauro Basket | Viserba - Serpieri - Via Sacramora, 52 | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 18:30 | Vigor Basket Conegliano - Sutor Basket Montegranaro | Miramare - Di Duccio - Via Parigi | ||
Villanova Basket Tigers | ||||||
UNDER 14/M SILVER GIRONE A |
25/04/2024 | 19:00 | Basket Cordovado - Villanova Basket Tigers | Villa Verucchio - Arena - Via Don Sturzo | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE A |
26/04/2024 | 14:30 | Collegno Basket - Villanova Basket Tigers | Rimini - Carim - Via Cuneo, 11/A | ||
UNDER 14/M SILVER GIRONE A |
27/04/2024 | 10:45 | Villanova Basket Tigers - Red Basket Ovada | Rimini - Belluzzi Campo A - Via Colonna 10 | ||
Virtus Matera | ||||||
ESORDIENTI GOLD GIRONE B |
25/04/2024 | 17:00 | Virtus Matera - Basket Seregno | Miramare - Pala Lombardini - Via Parigi | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE C |
25/04/2024 | 19:00 | Virtus Matera - Scuola Basket Diego Bologna La Spezia | Rimini - Stella - Via Fantoni, 11 | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
25/04/2024 | 19:00 | Compagnia Albero Ravenna - Virtus Matera | Rimini - Flaminio - Via Flaminia,28 | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
25/04/2024 | 19:00 | Junior Basket Ravenna - Virtus Matera | Rimini - ITIS - Via Tambroni 24 | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 14:30 | Insegnare Basket Rimini - Virtus Matera | Rimini - Flaminio - Via Flaminia,28 | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
26/04/2024 | 16:30 | Milano 3 Basket - Virtus Matera | Rimini - Belluzzi Campo B - Via Colonna 10 | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
26/04/2024 | 16:30 | Sutor Basket Montegranaro - Virtus Matera | Rimini - Belluzzi Campo A - Via Colonna 10 | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE B |
26/04/2024 | 18:30 | Virtus Matera - Polisportiva San Mamolo Bologna | Rimini - Belluzzi Campo A - Via Colonna 10 | ||
UNDER 17/M GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 21:00 | Basket Seregno - Virtus Matera | Rimini - Rodari - Via Quagliati, 9 | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
27/04/2024 | 09:00 | Virtus Matera - Basket Eridania | Rimini - Rodari - Via Quagliati, 9 | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE B |
27/04/2024 | 09:00 | CAB Stamura Ancona - Virtus Matera | Rimini - Belluzzi Campo B - Via Colonna 10 | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
27/04/2024 | 10:45 | Virtus Matera - APL Lissone | Rimini - Belluzzi Campo B - Via Colonna 10 | ||
UNDER 13/M GOLD GIRONE A |
27/04/2024 | 16:30 | Virtus Matera - TNA San Mauro Basket | Rimini - Belluzzi Campo B - Via Colonna 10 | ||
UNDER 13/M SILVER GIRONE B |
27/04/2024 | 18:30 | Virtus Matera - Magik Basket Parma | Miramare - Pala Lombardini - Via Parigi | ||
Virtus Siena | ||||||
ESORDIENTI GOLD GIRONE C |
25/04/2024 | 15:00 | Sutor Basket Montegranaro - Virtus Siena | Rimini - Palestra Panzini - Via Vezia | ||
AQUILOTTI GIRONE A |
25/04/2024 | 17:00 | Virtus Siena - Internatrional Imola | Rimini - Palestra Panzini - Via Vezia | ||
AQUILOTTI GIRONE A |
26/04/2024 | 16:30 | Virtus Siena - Sporting Basket Club P. S.Elpidio | Rimini - Palestra Panzini - Via Vezia | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 18:30 | Cesena Basket 2005 - Virtus Siena | Rimini - Belluzzi Campo B - Via Colonna 10 | ||
ESORDIENTI GOLD GIRONE C |
27/04/2024 | 09:00 | Virtus Siena - Basket Costa Lecco | Rimini - Palestra Panzini - Via Vezia | ||
AQUILOTTI GIRONE A |
27/04/2024 | 14:30 | TNA San Mauro Basket - Virtus Siena | Rimini - Belluzzi Campo A - Via Colonna 10 | ||
Vis 2008 Ferrara | ||||||
UNDER 14/M GOLD GIRONE C |
25/04/2024 | 19:00 | Vis 2008 Ferrara - Basket Jolly Reggio Emilia | Riccione - Scuole Brandi - P.zza IV Novembre | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 09:00 | Social Osa Basket Milano - Vis 2008 Ferrara | Rimini - Belluzzi Campo A - Via Colonna 10 | ||
UNDER 14/M GOLD GIRONE C |
26/04/2024 | 18:30 | Basket Seregno - Vis 2008 Ferrara | Riccione - Scuole Brandi - P.zza IV Novembre |